• rozwiń

Polska na mapie Europy "jak wielkie targowisko". Mocny głos o zakazie handlu w niedzielę

Minister Rafalska o zakazie handlu w niedziele Odtwórz: Minister Rafalska o zakazie handlu w niedziele
Minister Rafalska o zakazie handlu w niedziele "Źródło: tvn24"

- Żaden system wyzyskujący człowieka nie przyniesie prawdziwego sukcesu – przekonywał w Piekarach Śląskich metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, opowiadając się za ograniczeniem handlu w niedzielę. - Państwo powinno ją chronić prawem jak świętość – uważa.

- Niedzielę należy zwrócić człowiekowi - apelował arcybiskup w powitaniu skierowanym do uczestników Pielgrzymki Mężczyzn i Młodzieńców w Piekarach Śląskich, na którą przyjechał prezydent Andrzej Duda. - Dziś Polska - kraj ochrzczonych - wygląda na mapie Europy jak wielkie targowisko. Sami do tego dopuściliśmy przez grzech zaniechania - dodał hierarcha.

Zakaz handlu w niedzielę

Arcybiskup przypomniał, że wkrótce minie rok od złożenia w Sejmie przez Solidarność obywatelskiego projektu ustawy o ograniczeniu handlu w tym dniu. Ocenił, że ustawa nie tylko bierze w obronę człowieka i życie rodzinne, ale podkreśla też wartość niedzieli, jako dobra kulturowego i dnia wolnego od pracy.

- Niestety, w niektórych środowiskach politycznych i gospodarczych pojawiają się głosy przeciwne ustawie. Trwa zakulisowe targowanie się o niedzielę ze stroną związkową - wskazał i wyraził opinię, że proponowanie zmian w projekcie ustawy i przeciąganie prac legislacyjnych jest formą niesprawiedliwości społecznej, także wobec tych obywateli, którzy poparli projekt swoim podpisem.

- Żaden system wyzyskujący człowieka nie przyniesie prawdziwego sukcesu Musimy się bronić przed bezmyślnym trwaniem w kieracie pracy i konsumpcji, z agresywną reklamą w tle - podkreślił. Zwracając się do rządzących powiedział, że program 500 plus jest pozytywnym wsparciem polskich rodzin, ale to tylko początek drogi, bo rodzina potrzebuje też czasu dla siebie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Bartekk2b2
Można jednocześnie i być dobrym katolikiem i prowadzić biznes w niedziele - dajcie ludziom kierować się sumieniem a nie tylko nakazujecie!
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
zelalem
Zgodnie z zasadami religii, zakaz pracy w dzień święty dotyczył tylko i wyłącznie soboty. Na pamiątkę odpoczynku boga po stworzeniu świata. Inne dni świąteczne, jak najważniejsza dla chrześcijan niedziela, nie maja żadnego związku z powstrzymywaniem się od pracy!
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane