• rozwiń

Koronawirus a działalność sklepów. Jest decyzja popularnej sieci

Premier o zamykaniu części sklepów Odtwórz: Premier o zamykaniu części sklepów
Premier o zamykaniu części sklepów

Ikea oraz Agata zdecydowały o zamknięciu do odwołania swoich sklepów w Polsce po ogłoszeniu stanu zagrożenia epidemicznego.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

W Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. W związku z zagrożeniem koronawirusem rząd zdecydował między innymi o ograniczeniu funkcjonowania centrów i galerii handlowych.

Ikea zamyka sklepy

Na zamknięcie swoich sklepów zdecydowała się Ikea. "W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego od 14 marca 2020 r. wszystkie 11 sklepów Ikea w Polsce pozostanie zamkniętych dla klientów do odwołania" - czytamy w komunikacie.

W sobotę zamknięte były również wszystkie salony mebli oraz wyposażenia wnętrz Agata. Placówki nie będą czynne także w kolejnych dniach. "Salony Agata od 16.03.2020 r. pozostaną zamknięte, ale przyjmować będą zamówienia telefonicznie z możliwością ich odbioru z magazynu lub dostawą za pośrednictwem firmy transportowej" - poinformowano na stronie.

Castorama poinformowała, że że zgodnie z przepisami sklepy pozostaną otwarte, za wyjątkiem sklepów w Tarnowie, Zielonej Górze i w Wola Park w Warszawie. "Jednocześnie prosimy o rozwagę i dokonywanie jedynie najpotrzebniejszych zakupów" - wskazano.

Na zamknięcie placówek nie zdecydowało się Leroy Merlin. "Wszystkie sklepy stacjonarne Leroy Merlin są otwarte od poniedziałku" - czytamy w komunikacie na stronie. "Prosimy natomiast o dokonywanie tylko niezbędnych i koniecznych zakupów oraz odbioru zamówień" - dodano.

Podobną decyzję podjął zarząd Obi Polska. "W związku z opublikowanym przez Ministra Zdrowia w dniu 13.03.2020r. Rozporządzeniem w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, informujemy że działalność marketów Obi nie została ograniczona wyżej wymienionym Rozporządzeniem i wszystkie sklepy sieci Obi w Polsce pozostają aktualnie otwarte" - czytamy w przesłanym nam stanowisku.

Jednocześnie wszystkie sieci zachęcają do robienia zakupów w sklepach internetowych.


Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane