• rozwiń

Wytyczne dla dworców w Polsce w związku z koronawirusem

Emilewicz: polski biznes może skorzystać na kryzysie związanym z koronawirusem Odtwórz: Emilewicz: polski biznes może skorzystać na kryzysie związanym z koronawirusem
Emilewicz: polski biznes może skorzystać na kryzysie związanym z koronawirusem "Źródło: tvn24"

Spółka PKP opracowała wytyczne dla dworców kolejowych w sprawie postępowania w sytuacji zagrożenia koronawirusem. Jak poinformowano, największe dworce otrzymały dyspozycje, aby w miarę możliwości wytypować pomieszczenia dla osób z podejrzeniem zakażenia wirusem.

NFZ uruchomił całodobową infolinię (800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Wytyczne dla dworców

Rzecznik prasowy Polskich Kolei Państwowych Michał Stilger poinformował, że w związku z zagrożeniem koronawirusem opracowane zostały specjalne wytyczne.

- Określone zostały w nich zasady postępowania dla pracowników ochrony obiektów dworcowych w przypadku stwierdzenia u pasażerów i innych użytkowników dworców objawów wirusa lub pozyskania informacji od samych podróżnych na temat złego samopoczucia - podał.

Ponadto rzecznik wskazał, że administratorzy największych dworców otrzymali dyspozycje, aby wytypowali w obiektach pomieszczenia, w których do czasu przybycia służb medycznych mogłyby przebywać osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

- W wytycznych określone zostały także ścieżki raportowania w przypadku stwierdzenia przebywania w obiektach PKP osób z podejrzeniem zakażenia wirusem - podkreślił Stilger.

Rzecznik wyjaśnił przy tym, że w spółce obowiązują wewnętrzne procedury postępowania w razie zagrożeń i sytuacji kryzysowych na dworcach kolejowych.

Wśród nich określone są także zasady działania w przypadku wystąpienia zagrożeń epidemiologicznych.

Plakaty informacyjne

Pracownicy PKP oraz innych spółek kolejowych, w tym przewoźników pasażerskich, wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Głównego Inspektoratu Sanitarnego, które zorganizowano w siedzibie spółki.

- Informacje o zagrożeniach związanych z koranawirusem i profilaktyce zakażeń zostały przekazane także wszystkim pracownikom spółki za pośrednictwem narzędzi komunikacji wewnętrznej - zaznaczył Stilger.

- PKP będą także umieszczały na dworcach w strefach przygranicznych plakaty informacyjne przygotowane przez Państwową Inspekcję Sanitarną - zapowiedział rzecznik.
Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane