• rozwiń

Biura podróży zawieszają wyjazdy. Co z klientami przebywającymi za granicą?

Premier o procedurach na granicach kraju Odtwórz: Premier o procedurach na granicach kraju
Premier o procedurach na granicach kraju "Źródło: tvn24"

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego biura podróży zawieszają wszystkie wyjazdy turystyczne. Komunikaty w tej sprawie zamieściły na swoich stronach Itaka, Rainbow oraz Tui.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w piątek, że zdecydowano o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce. Szef rządu zapowiedział wprowadzenie pełnych kontroli na wszystkich polskich granicach, cudzoziemców odejmie tymczasowy zakaz wjazdu do Polski, zawieszona została działalność restauracji, pubów, klubów, barów.

Koronawirus a wyjazd z biurem podróży

W związku z decyzją rządu biuro podróży Itaka poinformowało o zawieszeniu wszystkich wyjazdów do 15 kwietnia br. "Wszyscy klienci, którzy mają zarezerwowany wyjazd w tym okresie zostaną powiadomieni o zawieszeniu wyjazdów przez pracowników punktów sprzedaży, gdzie dokonano rezerwacji" - zapewniono w komunikacie.

"Mając jednak na celu usprawnienie procesu, prosimy o kontakt z punktami sprzedaży w celu dopełnienia niezbędnych formalności i ewentualnej konsultacji w sprawie zmiany terminu wyjazdu lub destynacji" - dodano.

Jednocześnie biuro podróży zapewniło, że wszyscy "klienci przebywający aktualnie za granicą za pośrednictwem Biura Podróży Itaka mają zagwarantowane powroty do kraju". "W związku z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego polscy obywatele po przekroczeniu granicy zostaną skierowani na domową 14-dniową kwarantannę lub w inne miejsce wskazane przez służby graniczne, jeśli osoba wracająca nie wskaże swojego miejsca zamieszkania jako miejsca w którym może odbyć kwarantannę" - czytamy w komunikacie.

Jak dodano, szczegółowe informacje osoby wracające otrzymają w miejscach przylotu do kraju.

Anulowane wyjazdy

Informację w tej sprawie zamieściła również na swojej stronie firma Rainbow. "Będziemy zgodnie z ogłoszonymi regulacjami zmieniać wszystkie zaplanowane w najbliższym czasie wyloty, stosując się do obowiązujących i ogłoszonych w tym zakresie procedur" - zapewnili przedstawiciele biura podróży.

Jak wskazali, "proces anulacji postępuje chronologicznie od najwcześniejszych do późniejszych terminów wylotu". Odwołane zostaną wszystkie loty do 24 marca włącznie. Biuro podróży zapewniło, że będzie kontaktowało się z wszystkimi klientami.

Jednocześnie Rainbow poinformowało, że "zgodnie z wprowadzonymi przepisami dotyczącymi ograniczeń w pracy placówek handlowych", oddziały pozostają zamknięte od soboty. Punkty wznowią działalność po wycofaniu ograniczeń. Biuro podróży zapewniło jednak, że kontakt z Rainbow jest możliwy na bieżąco "poprzez call center oraz kanał mailowy na mail callcenter@r.pl".

"Informujemy, że klienci przebywający obecnie za granicą powrócą do kraju planowym lotem, zgodnie z zawartą umową. W związku z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego, klienci powracający 15.03 i później, zostaną skierowani na 14-dniową domową kwarantannę" - dodano.

Wszystkie wyjazdy do końca marca odwołało również Tui Poland. "W związku z rekomendacją MSZ w sprawie unikania wszelkich podróży zagranicznych, które nie są konieczne, TUI Poland odwołuje imprezy turystyczne do 31.03.2020" - czytamy.

Biuro podróży zapewniło, że ze wszystkimi klientami, których dotyczy powyższy komunikat, będzie się kontaktować mailowo, SMS-owo oraz telefonicznie. "Prosimy oczekiwać kontaktu z naszej strony" - dodali.
Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane