• rozwiń

"Nie ma ryzyka braku żywności w kraju"

Emilewicz: w sklepach nie zabraknie artykułów spożywczych Odtwórz: Emilewicz: w sklepach nie zabraknie artykułów spożywczych
Emilewicz: w sklepach nie zabraknie artykułów spożywczych

Ciągłość produkcji i dostaw towarów do sklepów zostanie utrzymana - zapewniła prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji Renata Juszkiewicz. Jak dodała, nie ma ryzyka braku żywności w kraju.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

W Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. W związku z zagrożeniem koronawirusem rząd zdecydował między innymi o ograniczeniu funkcjonowania centrów i galerii handlowych. Sklepy spożywcze, apteki, drogerie i pralnie będą czynne. Inaczej działać będą restauracje i bary – zamówienia możliwe tylko na wynos lub z dowozem.

Koronawirus a zakupy

Komunikat w tej sprawie opublikowała Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji.

"W związku z decyzją rządu w sprawie ograniczenia działalności centrów handlowych informujmy, że wszystkie sklepy spożywcze zlokalizowane zarówno w centrach handlowych, jak i poza centrami, będą otwarte na dotychczasowych zasadach. Otwarte będą również sklepy przemysłowe, nieobjęte Rozporządzeniem Ministra Zdrowia, działające poza galeriami handlowymi" - poinformowała Renata Juszkiewicz.

Jak podkreśliła, ciągłość produkcji i dostaw towarów zostanie utrzymana; towar będzie na bieżąco uzupełniany, a dostawy będą realizowane w trybie ciągłym.

"Nie ma ryzyka braku żywności w kraju" - zapewniła prezes POHiD.

"Apelujemy do konsumentów o nieuleganie panice ani fałszywym informacjom, jak również nietłoczenie się w sklepach i zachowanie zasad bezpieczeństwa" - dodała Juszkiewicz.

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji zrzesza 16 międzynarodowych sieci handlowych. Firmy członkowskie POHiD stworzyły w Polsce blisko 200 tysięcy miejsc pracy; są kluczowych partnerem dla krajowych producentów, których produkty stanowią około 90 procent wszystkich oferowanych w sieciach.
Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane