• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

"Stek półprawd, kłamstw i pomówień". Opozycja o projekcie raportu w sprawie VAT

"Stek półprawd, kłamstw i pomówień". Zbigniew Konwiński (PO-KO) o raporcie komisji do spraw VAT Odtwórz: "Stek półprawd, kłamstw i pomówień". Zbigniew Konwiński (PO-KO) o raporcie komisji do spraw VAT
"Stek półprawd, kłamstw i pomówień". Zbigniew Konwiński (PO-KO) o raporcie komisji do spraw VAT "Źródło: TVN 24"

Opozycyjni członkowie komisji śledczej do spraw VAT krytycznie ocenili projekt raportu, przedstawiony w poniedziałek przez Marcina Horałę. To stek kłamstw, półprawd i pomówień - powiedział Zbigniew Konwiński (PO-KO). Opozycja w komisji zapowiada swoją wersję raportu.

- To, co dziś przedstawił przewodniczący Marcin Horała, jest stekiem półprawd, kłamstw i pomówień. Nie miało to nic wspólnego z rzeczywistą oceną tego, co się działo przez osiem lat rządu PO i PSL w ocenie działań z zakresu luki VAT-owskiej - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej Zbigniew Konwiński, członek komisji śledczej, reprezentujący PO-KO.

Odniósł się w ten sposób do projektu raportu komisji śledczej ds. VAT, przedstawionego w poniedziałek przez szefa komisji Marcina Horałę (PiS).

"Kuriozalny" pomysł

Konwiński zarzucił Horale, że ten nie uwzględnił w dokumencie działań podejmowanych przez rząd PO-PSL, by ograniczyć lukę VAT.

- Kiedy PO i PSL wprowadzały działania uszczelniające w roku 2011, 2013 i 2015, PiS tych rozwiązań nie popierał - wskazał Konwiński. Dodał, że PiS stosowało też "obstrukcję parlamentarną dążącą do późniejszego wprowadzenia w życie proponowanych przez ówczesny rząd rozwiązań uszczelniających".Ocenił, że zawarty w projekcie raportu pomysł postawienia Ewy Kopacz i Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu jest "kuriozalny".

Zdaniem posła błędem komisji było nieprzesłuchanie Mariusza Kamińskiego, który był szefem CBA przez część okresu, badanego przez komisję.

Dodał też, że to w 2006 r., kiedy rządził PiS luka VAT-owska była największa, ale ten rok nie był badany przez komisję ds. VAT.

"Teatrzyk polityczny"

Drugi poseł PO-KO Mirosław Pampuch (do komisji rekomendowany przez Nowoczesną) stwierdził, że działania komisji ds. VAT miały służyć "pewnemu teatrzykowi politycznemu, który miał umożliwić wytoczenie najtwardszych armat - postawienie Ewy Kopacz i Donalda Tuska bez żadnych merytorycznych przesłanek". 

- Z luką, z wyłudzeniami należy walczyć i rząd PO-PSL to robił, wprowadzając jednolity plik kontrolny, którego efektami chwali się PiS - powiedział Pampuch.

Posłowie zapowiedzieli, że "za kilka dni" zostanie upubliczniona przygotowana przez nich wersja raportu komisji ds. VAT. Dokument ma być uzupełniony o odpowiedź na to, co pojawi się w projekcie raportu przedstawionym przez Marcina Horałę.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
dgen
Za Tuska nie było 500 plus, 300 plus, 13tki dla emerytów, zajęto kasę z kont OFE, prywatyzowano na potęgę i kasy nie było.
 • 2
 • 7
 • zgłoś naruszenie
zamknij
ładne _kwiatki
teraz tę kasę zaoszczędzoną trwoni PiS.A z OFE co zrobił PiS ??? Był światowy kryzys gospodarczy a myśmy PKB mieli na plusie a teraz jest wzrost gospodarczy ile jesteśmy na minusie zamiast odwrotnie ?
 • 6
 • 2
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane