• rozwiń

Miotła w państwowych spółkach jeszcze w tym miesiącu. Pod lupą kadry zarządzające

Miotła w państwowych spółkach jeszcze w tym miesiącu. Pod lupą kadry zarządzające
Foto: Shutterstock Foto: Kontrola zarządów w państwowych spółkach w tym miesiącu

Już w październiku można oczekiwać pewnych decyzji personalnych, jeśli chodzi o zarządy i rady nadzorcze spółek Skarbu Państwa - poinformował w RMF FM szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk, który nadzoruje likwidację MSP.

W spółkach Skarbu Państwa trwa audyt na zlecenie ministra-koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego.

- Nie jest tak, że nie trzeba sprzątać. Zawsze trzeba coś poprawić. Natomiast te decyzje muszą być przemyślane. To nie może być tak, że wchodzi się i się wymiata wszystkich po kolei, dlatego, że wchodzi nowa władza. Sprawdzamy i tu niezwykle ważną rolą będzie efekt przeglądu, który przygotowuje minister Mariusz Kamiński. To jest pierwsze kryterium, które będzie brane pod uwagę - powiedział Kowalczyk w RMF FM.

Rada skontroluje zarządy

- W tej chwili trwa przeglądanie wszystkich zleceń, umów. Już w październiku pewne decyzje personalne będą (dotyczące zarządów, rad nadzorczych) - dodał.

Zgodnie z planami rządu przy kancelarii premiera ma powstać rada ds. spółek, która będzie się zajmowała weryfikacją kadr, nadzorem finansowym oraz nadzorem nad decyzjami strategicznymi spółek.

 

Henryk Kowalczyk o nadzorze nad spółkami SP:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane