• rozwiń

"Sygnały o podejrzanych wiadomościach". Fiskus ostrzega

Eksperci przestrzegają przed oszustami internetowymi Odtwórz: Eksperci przestrzegają przed oszustami internetowymi
Eksperci przestrzegają przed oszustami internetowymi "Źródło: TVN24 BiS"

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi wiadomościami e-mail, informującymi o wszczęciu kontroli przez urząd skarbowy. "Tego typu wiadomości są fałszywe i nie zostały wysłane z serwerów Krajowej Administracji Skarbowej i Ministerstwa Finansów" - podkreślono w poniedziałkowym komunikacie.

Informację w tej sprawie zamieściła na swoim profilu na Twitterze również Krajowa Administracja Skarbowa.

Jak wskazano, w ostatnim czasie KAS otrzymuje "sygnały o podejrzanych wiadomościach".

"Ostrzegamy! Otwieranie linków lub załączników zamieszczonych w takich wiadomościach może być niebezpieczne" - poinformowano.
Fałszywe kontrole skarbowe

"Urzad Skarbowy doreczyl zawiadomienie o zamiarze wszczecia kontroli w dniu 19.01.2020r. Wobec braku mozliwosci nawiazania kontaktu telefonicznego w dniach 3-4.01.2020r. i nie zastania podatnika w jego siedzibie w dniu 2.01.2020r. w celu ustalenia terminu wszczecia kontroli. Urzad Skarbowy wyznacza termin wszczecia kontroli na 19.01.2020r. o godz. 9.00" - czytamy w przykładowej fałszywej wiadomości (pisownia oryginalna).

"Nieobecnosc Pani/Pana moze zostac uznana za stan wyczerpujacy znamiona wykroczenia okreslonego w art. 98 ust. 1 pkt 3 ustawy z 13 pazdziernika 1998 r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz. 74 z pуzn. zm.)" - dodano w e-mailu.

Do wiadomości dołączono również załącznik do pobrania. Nie należy jednak go otwierać.

Ministerstwo Finansów przestrzega, że "otwieranie linków lub załączników zamieszczonych w takich wiadomościach oraz wysyłanie odpowiedzi do nadawcy jest niebezpieczne".

Jak podkreślono, może to spowodować "zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem i przekazanie danych nieuprawnionym osobom".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane