• rozwiń
  • WIG20 2184.24 -1.04%
  • WIG30 2480.05 -1.17%
  • WIG 57772.27 -1.15%
  • sWIG80 11600.64 -0.08%
  • mWIG40 3738.28 -1.87%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:45

Dostosuj

Zostań prezesem ZUS-u. Minister zarządził konkurs

Zostań prezesem ZUS-u. Minister zarządził konkurs

Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował w czwartek, że podpisał zarządzenie o konkursie na nowego prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Na początku lutego do dymisji ze stanowiska prezesa ZUS podał się Zbigniew Derdziuk.

Jak poinformowało biuro prasowe resortu, ogłoszenie w tej sprawie ukaże się w piątek i od tej chwili będzie 10 dni na zgłaszanie kandydatur na prezesa ZUS.

Zadanie wykonane?

Zbigniew Derdziuk złożył dymisję ze stanowiska prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na początku lutego. - Wypełniłem swoją misję, dziś mogę odejść z czystym sumieniem - uzasadnił swoją decyzję. Szefem ZUS Derdziuk był od 2009 r.

"Po pięciu latach pracy mogę z czystym sumieniem odejść, stąd złożona na ręce pani premier dymisja. Gdy przychodziłem do ZUS, mówiłem o potrzebie poprawy jakości obsługi klientów. Wszystko, co robiłem jako prezes ZUS, miało na celu właśnie podniesienie satysfakcji milionów naszych klientów. Dziś Zakład to już inna instytucja niż ta sprzed pięciu lat. Duża w tym zasługa zespołu ludzi, z którymi współpracowałem: zarządu, dyrektorów i zespołu pracowników ZUS" - napisano w komunikacie ZUS, cytując wypowiedź Derdziuka.

Zamieszanie

Wokół ZUS ostatnio było głośno w związku z tym, że na początku grudnia zeszłego roku Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 14 osób, w tym trzy pracujące w departamencie zarządzania systemami informatycznymi ZUS i b. członka zarządu Zakładu w związku ze śledztwem dot. zmowy przy przetargu na drukarki dla ZUS. Przetarg dotyczył zakupu 3,3 tys. drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych.

Do Krajowej Izby Odwoławczej trafiło odwołanie firm z branży, które twierdziły, że warunki określone w specyfikacji przygotowanej w ZUS spełniają tylko produkty jednego producenta. Zakład zaprzeczał i uważał, że mogą to być urządzenia kilku firm, ale KIO uwzględniła odwołania i nakazała powtórzenie oceny ofert.

Prokuratura zastosowała poręczenia majątkowe w różnej wysokości, zależnej od sytuacji majątkowej, wobec 14 osób, którym postawiono zarzut zmowy przetargowej przy zamówieniu na drukarki dla ZUS.

Latem NIK opublikowała raport nt. ZUS. Oceniła, że kwota rzeczywistych, nieściągniętych i wymagalnych należności ZUS z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne przekroczyła w 2013 roku 55 mld zł. Derdziuk wówczas odrzucał te zarzuty.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane