• rozwiń
  • WIG20 2331.08 +0.99%
  • WIG30 2676.59 +1.15%
  • WIG 60003.90 +0.96%
  • sWIG80 11629.93 +0.12%
  • mWIG40 4044.39 +1.18%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Armagedon w ZUS. Wszyscy dyrektorzy zwolnieni

Gościem TVN24 BiS był rzecznik prasowy ZUS-u Odtwórz: Gościem TVN24 BiS był rzecznik prasowy ZUS-u
Foto: tvn24 | Video: TVN24 BiS Foto: Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwolnił dyrektorów swoich oddziałów | Video: Gościem TVN24 BiS był rzecznik prasowy ZUS-u

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwolnił w piątek dyrektorów swoich oddziałów. Opuszczą oni swoje stanowiska z dniem 30 listopada. Rozpisano konkurs na te stanowiska. Dotychczasowi dyrektorzy mogą w nim startować.

ZOBACZ KOMUNIKAT ZAKŁADU UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH

- Decyzją zarządu zakładu został ogłoszony konkurs na stanowiska 43 dyrektorów oddziałów ZUS w całej Polsce. Kompleksowej ocenie zostaną również poddani dyrektorzy centrali - poinformował rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz. Zaznaczył, że w ten sposób zakład chce zweryfikować kompetencje kadry zarządzającej "w sposób otwarty i transparentny".

Andrusiewicz poinformował, że 41 dyrektorów oddziałów ZUS (w dwóch przypadkach oddziałami kierują pełniącymi obowiązki dyrektora) otrzymało w piątek odwołania z pełnionych stanowisk z dniem 30 listopada. Jednocześnie na każde ze stanowisk dyrektorskich w terenie został ogłoszony konkurs.

- W niedługiej perspektywie czasu czeka nas obsługa nowych zadań oraz zmiany w strukturze organizacji. Staramy się dobrze przygotować naszą instytucję na realizację nadchodzących wyzwań. Ich realizacja zaś wymaga fachowej kadry na szczeblu kierowniczym, dlatego musimy zweryfikować jej kompetencje. Pragnę przy tym podkreślić, że konkurs jest w pełni otwarty i transparentny. Może w nim oczywiście wystartować również każdy z dotychczasowych dyrektorów i w ten sposób zweryfikować swoje kompetencje. Przed nikim nie zamykamy drogi  - tłumaczy cytowany w komunikacie dr Marcin Wojewódka, członek zarządu ZUS nadzorujący sprawy pracownicze.

Konkurs

Dokumenty w konkursie można składać w centrali ZUS do 21 października. Decyduje data wpływu do Centrali ZUS.

- Wszyscy, którzy spełnią wymagania formalne wezmą udział w teście wiedzy o ubezpieczeniach społecznych i finansach państwa - wyjaśnił rzecznik.

Jak dodał, "kompetencje menadżerskie kandydatów sprawdzą eksperci zarządzania kardami spoza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, co ma zagwarantować obiektywizm konkursu". - Po przejściu tych dwóch etapów o nominacjach zdecyduje prezes ZUS po rozmowie z kandydatami - wyjaśnił procedurę Andrusiewicz.

Objęcie stanowisk w oddziałach planowane jest od 1 grudnia.

"Kompleksowa kontrola"

ZUS deklaruje, że konkurs jest w pełni otwarty i transparentny, może w nim oczywiście wystartować również każdy z dotychczasowych dyrektorów i w ten sposób zweryfikować swoje kompetencje. - Przed nikim nie zamykamy drogi - cytowany w komunikacie Wojewódka

W komunikacie ZUS zaznaczył też, że będzie prowadzona "kompleksowa ocena sprawności w realizacji dotychczasowych zadań oraz kompetencji kierowniczych" wśród dyrektorów centrali Zakładu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (30)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Płatnik ZUS
Czekamy na 16 oddziałów wojewódzkich. Funkcjonowanie 43 oddziałów ZUS nie ma najmniejszego sensu. Nie ma żadnej innej instytucji w Polsce, która ma taką rozbudowaną strukturę dyrektorów. Nawet KRUS ma tylko 16 oddziałów.
 • 3
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
Yaspi
Teraz wszyscy zwolnieni dyrektorzy zus powinni trafić na resocjalizację do kamieniołomów. Każdy co najmniej na 5 lat.
 • 2
 • 2
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane