• rozwiń

Startupy szukają inwestorów, a korporacje innowacji. W Warszawie trwa Wolves Summit

W Warszawie ruszyła trzecia edycja Wolves Summit Odtwórz: W Warszawie ruszyła trzecia edycja Wolves Summit
Foto: TVN24 BiS | Video: TVN24 BiS Foto: Konferencja potrwa do 13 kwietnia | Video: W Warszawie ruszyła trzecia edycja Wolves Summit

W Warszawie trwa trzecia edycja Wolves Summit - konferencji dla startupów, inwestorów, korporacji oraz przedsiębiorców z całego świata.

Konferencja w jednym miejscu gromadzi pasjonatów najnowszych technologii oraz innowacyjnych rozwiązań. Główną domeną Wolves Summit jest networking i komunikacja, a także stwarzanie możliwości rozwoju mniejszym firmom, poprzez aktywny udział inwestorów oraz przedsiębiorców.

Pasja kroczy przed pomysłem

- Jest to wydarzenie, które skupia się na networkingu, na tym, żeby łączyć ludzi. Kluczowe jest zrozumienie tego, kto i po co przyjeżdża. Startupy przyjeżdżają zazwyczaj po to, aby znaleźć inwestora albo dużego partnera, który może szybko przynieść im dźwignię biznesową. Inwestorzy poszukują inwestycji, a korporacje innowacji i ciekawych rozwiązań, które mogą wdrożyć u siebie w firmach - tłumaczy Barbara Piasek, współorganizatorka Wolves Summit.

- Kiedy szukamy startupów patrzymy przed wszystkim, czy ci ludzie są zgranym zespołem. Ważne jest też oczywiście, czy mają dobry pomysł na biznes, jednak bardziej interesuje nas to, czy łączy ich pasja i czy mają wewnętrzną siłę, aby przetrwać trudności, które na pewno się pojawią. Trzeba być wtedy dobrze przygotowanym i dlatego zależy nam na tym, aby to była zgrana drużyna - mówi Christian Anting, dyrektor Departamentu Digital & E-commerce TVN.

Dla Boba Debbasa, założyciela Crowdt, najważniejsza jest nić porozumienia z inwestorem. - Nie myślę o pieniądzach tylko o tzw. inteligentnych pieniądzach. Trzeba się zastanowić, kto może mnie wesprzeć finansowo tak, abym mógł zrobić kolejny krok w biznesie oraz jakie znajomości ma inwestor i czy pasują one do moich oczekiwań. Tak samo ten inwestor musi zadać sobie pytanie, czy z tym zespołem łączy go chemia, czy może napić się z nim drinka, czy ma wspólne cele i co może my zaoferować - wyjaśnia Debbas.

Konferencja potrwa do 13 kwietnia. Wśród jej uczestników znalazło się ponad 400 menadżerów korporacyjnych, 300 startupów i 250 inwestorów z całego świata. Zaplanowano ponad 3 tys. spotkań. Partnerem wydarzenia jest TVN Ventures.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane