• rozwiń
  • WIG20 2248.81 -0.29%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Zjednoczone Emiraty Arabskie otwierają drzwi dla polskiego biznesu

Zjednoczone Emiraty Arabskie otwierają drzwi dla polskiego biznesu
Foto: af.wikipedia.org/(CC BY 2.0)/ McKay Savage Foto: Polscy przedsiębiorcy mogą podbić Zjednoczone Emiraty Arabskie. Na zdjęciu Dubaj

Nie tylko egzotyczna kultura i wspaniały krajobraz, ale też idealne warunki dla rozwoju biznesu. To oferują dziś Zjednoczone Emiraty Arabskie. Przedstawiciel państwa przekonują firmy z Polski do nawiązywania relacji handlowych. We wtorek w warszawskim Hotelu Bristol odbędzie się konferencja „Expand Your Business to Emirates”.

Wydarzenie skierowanie jest przede wszystkim do firm, które planują ekspansję na rynku Bliskiego Wschodu, Azji i Afryki. A także tych przedsiębiorstw, które rozważają możliwość zakładania przedstawicielstw lub oddziałów na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Ekspansja

Konferencja "Expand Your Business to Emirates” będzie także okazją do  podjęcia i rozwijania działalności w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Państwo jest najważniejszym partnerem Polski wśród krajów Zatoki Perskiej, a także bramą umożliwiają ekspansję na rynki azjatyckie oraz afrykańskie.

Co jeszcze?

W czasie spotkania przedstawiciele firm zainteresowanych inwestycjami w ZEA zapoznają się również z wymaganiami niezbędnymi do prowadzenia działalności w Emiratach. Zdobędą też odpowiednią wiedzę w zakresie tej współpracy, w tym wymiany handlowej. Rozpoczęcie konferencji „Expand Your Business to Emirates” zaplanowano na godzinę 9.00.

Ważny partner

W 2012 roku w porównaniu do 2011 roku dynamika polskiego eksportu do ZEA wzrosła z 342 mln do 440 mln dolarów, a obroty wzrosły z 458 mln do 542 mln dol. Łączna wartość polskich inwestycji bezpośrednich w ZEA szacowana jest na 150 mln dol.

W 2012 roku kraj ten był trzecim pod względem wielkości obrotów partnerem handlowym Polski na Bliskim Wschodzie (po Izraelu i Arabii Saudyjskiej), zaś wśród krajów Ligi Arabskiej zajmował drugie miejsce, po Arabii Saudyjskiej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane