• rozwiń
  • WIG20 2108.05 +0.10%
  • WIG30 2410.09 +0.04%
  • WIG 56118.92 -0.01%
  • sWIG80 11591.88 -0.39%
  • mWIG40 3756.04 -0.24%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Kompania Węglowa restrukturyzuje Brzeszcze. Kopalnia przekazana do nowej spółki

Kompania Węglowa restrukturyzuje Brzeszcze. Kopalnia przekazana do nowej spółki
Foto: commons.wikimedia.org/ Ewkaa Foto: Zarządy Kompanii Węglowej (KW) oraz Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) podpisały w poniedziałek umowę nieodpłatnego zbycia do SRK kopalni Brzeszcze

Zarządy Kompanii Węglowej (KW) oraz Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) podpisały w poniedziałek umowę nieodpłatnego zbycia do SRK kopalni Brzeszcze - poinformował rzecznik prasowy Kompanii Tomasz Głogowski.

Podpisanie umowy, jak poinformował Głogowski, jest kolejnym "etapem realizacji rządowego programu naprawy górnictwa, w tym porozumień zawartych 17 stycznia br. pomiędzy stroną rządową a organizacjami związkowymi". - Umowa została zawarta na podstawie znowelizowanej 22 stycznia br. ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego - podał rzecznik Kompanii.

Kiedy kolejne?

Kopalnia Brzeszcze jest drugim zakładem, który trafił ze struktur Kompanii do SRK. W czwartek do SRK przekazana została kopalnia Makoszowy - powstała w wyniku podziału KWK Sośnica-Makoszowy.

- Tym samym uprawnieni pracownicy kopalń Brzeszcze i Makoszowy, po przejściu w struktury SRK, będą mogli skorzystać ze świadczeń przewidzianych w ustawie – m.in. urlopów górniczych dla pracowników dołowych oraz odpraw pieniężnych dla pracowników powierzchni i przeróbki węgla - zaznaczono w komunikacie.

Prezes zarządu Kompanii Węglowej Krzysztof Sędzikowski podkreśla, że "proces naprawy Kompanii Węglowej przebiega zgodnie z harmonogramem i bez większych opóźnień". - W kolejnym etapie chcemy przekazać 11 kopalń do tzw. Nowej Kompanii Węglowej i budować silną i rozpoznawalną markę w branży górniczej. Jesteśmy na początku tej drogi, przed nami jeszcze wiele wyzwań i ciężkiej pracy. Jednak wszyscy, zarówno zarząd, jak i strona społeczna, mamy świadomość znaczenia i wagi tego procesu – powiedział cytowany w komunikacie Sędzikowski.

Głogowski poinformował ponadto, że kolejne akty notarialne związane z przekazywaniem kopalni Centrum (powstałej po podziale KWK Bobrek-Centrum) do SRK zostaną podpisane w piątek. W tym samym dniu planowane jest także podpisanie umowy finalizującej sprzedaż do Węglokoksu Kraj kopalń Bobrek oraz Piekary.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane