• rozwiń

Można porównać bankowe konta. KNF uruchomiła nową usługę

Sadowski: coraz więcej osób płaci kartą Odtwórz: Sadowski: coraz więcej osób płaci kartą
Sadowski: coraz więcej osób płaci kartą "Źródło: TVN24 BiS"

Wysokość opłaty za prowadzenie rachunku, polecenie przelewu czy wpłatę gotówki. To tylko niektóre rzeczy, które możemy sprawdzić w porównywarce rachunków osobistych, którą uruchomiła Komisja Nadzoru Finansowego.

Jak możemy przeczytać w komunikacie, na liście znalazły się oferty banków, które posiadają przynajmniej jedną placówkę na terytorium każdego województwa.

W tym gronie są: Bank Millennium, Bank Ochrony Środowiska, Bank Pocztowy, Credit Agricole Bank Polska, Getin Noble Bank, ING Bank Śląski, Idea Bank, Nest Bank, PKO BP Bank Polski, Plus Bank, Pekao, Santander oraz mBank.

W porównywarce bankowych ofert KNF brakuje jednak między innymi BGŻ BNP Paribas i Euro Banku. Początkowo w zestawieniu brakowało także największego banku w Polsce - PKO BP.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez KNF branżowemu portalowi Cashless w porównywarce znajdują się oferty wyłącznie tych banków, które przekazały nadzorowi stosowne informacje.

Dane kolejnych mają być sukcesywnie uzupełniane w miarę ich nadsyłania przez instytucje.

Porównywarka KNF

W porównywarce możemy znaleźć informacje między innymi o opłatach za obsługę rachunku płatniczego, usługę bankowości elektronicznej.

Podano także wysokość opłat za polecenie przelewu, wpłatę/wypłatę gotówki oraz inne usługi jak wydanie karty płatniczej bądź karty płatniczej.

Ponadto przy każdym z banków jest widoczna informacja o dacie aktualizacji oferty.

Każdą z ofert, wybierając jeden ze wskaźników, można uszeregować od najtańszego do najdroższego.

Uruchomienie porównywarki wynika z unijnej dyrektywy, określającej między innymi zasady oferowania przez instytucje finansowe tak zwanych rachunków podstawowych.
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane