• rozwiń

Uwaga na oszustów. Urząd ostrzega przed próbami wyłudzenia pieniędzy

Kawecki o metodach uwierzytelniania stosowanych przez banki Odtwórz: Kawecki o metodach uwierzytelniania stosowanych przez banki
Kawecki o metodach uwierzytelniania stosowanych przez banki "Źródło: TVN24 BiS"

Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod urząd. Próbują oni wyłudzić pieniądze w związku z rzekomą koniecznością uiszczenia na rzecz KNF "opłaty transferowej" - poinformowano w komunikacie.

Oszuści posługują się sfałszowanymi dokumentami opatrzonymi logotypem komisji. Możemy w nich przeczytać, że uiszczenie "opłaty transferowej" ma umożliwić wypłatę środków pożyczki udzielonej przez "Pierwszy Europejski Prywatny Bank Pożyczek" lub inne podmioty o innej nazwie.

KNF ostrzega

Urząd podkreślił, że nie jest autorem pism. "Dokumenty nie zostały sygnowane przez jakiegokolwiek pracownika Urzędu; do zadań Urzędu nie należy pobieranie opłat z tytułu udzielania jakichkolwiek pożyczek przez podmioty prywatne" - wskazano.

W związku z tym przedstawiciele urzędu proszą o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o nieprzekazywanie żadnych środków finansowych, włącznie z opłatą za umożliwienie wypłaty środków udzielonej pożyczki, jak również nieprzekazywanie swoich danych osobowych, w tym w szczególności kopii dokumentów tożsamości.

"Jednocześnie Urząd zwraca się z prośbą do wszystkich osób, które otrzymały ww. dokumenty o przesłanie ich pod adres knf@knf.gov.pl, a także o przekazanie wszelkich informacji mających związek ze sprawą. Prosimy o zatytułowanie wiadomości »Opłata transferowa za pożyczkę«" - dodano.

Komisja Nadzoru Finansowego w komunikacie zamieściła także zdjęcia fałszywych dokumentów rozsyłanych przez oszustów:
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane