• rozwiń

Kolejne przejęcie w sektorze bankowym. Jest zielone światło

Pięć opłat bankowych, o których możesz nie wiedzieć Odtwórz: Pięć opłat bankowych, o których możesz nie wiedzieć
Pięć opłat bankowych, o których możesz nie wiedzieć "Źródło: tvn24bis.pl"

Komisja Nadzoru Finansowego zezwoliła na wydzielenie części majątku Deutsche Bank Polska do Banku Zachodniego WBK. Tym samym wydzielona część DB Polska, między innymi bankowość detaliczna, może trafić do BZ WBK; korporacyjna pozostanie w DB Polska.

Jak podano w komunikacie, Komisja jednogłośnie zezwoliła na podział Deutsche Bank Polska SA. Ma to nastąpić przez wydzielenie części majątku Deutsche Bank Polska SA do Banku Zachodniego WBK SA w zamian za akcje BZ WBK SA emitowane na rzecz Deutsche Bank.

Komisja poinformowała, że DB Polska będzie w Polsce kontynuował działalność w zakresie bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, a także detalicznych kredytów hipotecznych w walutach obcych.

Decyzja KNF stanowi warunek niezbędny do przeprowadzenia transakcji nabycia wydzielonej części Deutsche Bank Polska przez BZ WBK.

Kolejne duże przejęcie

Przypomnijmy, że także dzisiaj Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie Raiffeisen Bank Polska przez BGŻ BNP Paribas. Bank BGŻ BNP Paribas podał w kwietniu, że kupi podstawową działalność Raiffeisen Bank Polska od Raiffeisen Bank International AG za 3,25 mld zł.

Działalność ta obejmuje m.in. obsługę małych i średnich firm, bankowość korporacyjną, działalność detaliczną oraz private banking, ale z wyłączeniem działalności w zakresie walutowych kredytów hipotecznych.

Zakończenie transakcji planowane jest w czwartym kwartale 2018 roku, pod warunkiem uzyskania wymaganych zgód korporacyjnych i regulacyjnych. Fuzja operacyjna przewidywana jest w 2019 roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane