• rozwiń
  • WIG20 2178.84 +0.65%
  • WIG30 2464.47 +0.53%
  • WIG 57269.01 +0.43%
  • sWIG80 11429.14 -0.18%
  • mWIG40 3643.26 +0.18%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:51

Dostosuj

Temat: SKOKi: sytuacja kas

Kto przejmie SKOK we Wrześni? KNF czeka na oferty banków

Kto przejmie SKOK we Wrześni? KNF czeka na oferty banków
Foto: Btnmdt/CC BY SA 3.0 Foto: SKOK im. Stefana Kard. Wyszyńskiego ma 34 tys. członków, ponad 180 mln zł depozytów

Komisja Nadzoru Finansowego oczekuje na zgłoszenia krajowych banków zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji SKOK im. Stefana Kard. Wyszyńskiego we Wrześni - poinformowała we wtorek po posiedzeniu KNF. Banki mogą zgłaszać się do 18 stycznia włącznie.

Komisja zdecydowała we wtorek o umorzeniu postępowania w sprawie przejęcia Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej im. Stefana Kard. Wyszyńskiego we Wrześni przez inną spółdzielczą kasę oszczędnościowo – kredytową.

Oferta banków

"Jednocześnie Komisja postanowiła o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie SKOK im. Stefana Kard. Wyszyńskiego na podstawie art. 74c ust. 4 i następne ustawy o SKOK, w celu zbadania możliwości przejęcia SKOK im. Stefana Kard. Wyszyńskiego przez bank" - czytamy w komunikacie po posiedzeniu.

KNF podkreśliła, że "kierując się potrzebą zapewnienia otwartości i konkurencyjności udziału w procesie restrukturyzacji SKOK im. Stefana Kard. Wyszyńskiego", w terminie 14 dni oczekuje na zgłoszenia banków krajowych zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji tej kasy.

"Banki mogą zgłaszać zainteresowanie do KNF do dnia 18 stycznia 2016 r. włącznie" - zawiadamia KNF. Zaznaczyła też, że aby uzyskać informacje o sytuacji SKOK im. Stefana Kard. Wyszyńskiego, zainteresowane banki mogą zwracać się do zarządcy komisarycznego.

Zarząd komisaryczny


Komisja Nadzoru Finansowego ustanowiła zarządcę komisarycznego w SKOK im. Stefana Kard. Wyszyńskiego w lipcu ub.r. Jak podała wówczas KNF celem zarządcy były działania na rzecz wzmocnienia SKOK-u poprzez zwiększenie jego siły kapitałowej, wzrost efektywności działania i poprawę standardów zarządzania ryzykiem.

SKOK im. Stefana Kard. Wyszyńskiego ma 34 tys. członków, ponad 180 mln zł depozytów i dysponuje siecią 20 oddziałów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
AnonimW
To tak jak ruskie zajęli wschód Ukrainy a chcieli aby tez Ukraina płaciła za gaz który tam po napasci dostarczali, "zjeść ciastko i mieć ciastko". Niech żyje prawo i sprawiedliwość he he he.
 • 1
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane