• rozwiń
  • WIG20 2147.21 -0.59%
  • WIG30 2429.66 -0.55%
  • WIG 56573.70 -0.57%
  • sWIG80 11467.91 +0.19%
  • mWIG40 3599.73 -0.82%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:14

Dostosuj

Rekompensaty dla klientów operatora telekomunikacyjnego

Klienci Multimedia Polska otrzymają rekompensaty Odtwórz: Klienci Multimedia Polska otrzymają rekompensaty
Foto: Shutterstock | Video: UOKiK Foto: UOKiK zakwestionował praktykę stosowaną przez operatora | Video: Klienci Multimedia Polska otrzymają rekompensaty

Zwrot abonamentu za dwa miesiące, 50 darmowych minut rozmów albo 5 gigabajtów internetu - takie rekompensaty przysługują części klientów operatora telekomunikacyjnego Multimedia Polska. To następstwo decyzji prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Wątpliwości UOKiK wzbudził sposób, w jaki Multimedia Polska zawierała umowy z klientami w latach 2015-2016.

Urząd przeanalizował telefoniczne rozmowy sprzedażowe pracowników firmy z klientami. Uznał, że Multimedia Polska błędnie informowała abonentów, iż mogą odstąpić od umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych w czasie krótszym niż przewiduje prawo. Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta mamy na to 14 dni, tymczasem konsultanci mówili, że przysługuje 10.

"Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta od umowy można odstąpić także w sytuacji, gdy już korzystamy z usług. Praktyka przedsiębiorcy na to nie pozwalała. Ponadto, jego klienci nie dostawali potwierdzenia warunków proponowanej przez telefon umowy. W związku z tym nie mogli zweryfikować rzeczywistych warunków przed ich akceptacją" - czytamy dalej w komunikacie UOKiK.

Postępowanie przeciwko operatorowi zostało wszczęte pod koniec grudnia 2016 roku. Decyzję wydano w grudniu 2017 roku.

Rekompensaty dla klientów

Multimedia Polska nie została ukarana, ponieważ zobowiązała się, że zmieni praktykę i usunie skutki swoich działań.

W rezultacie - jak poinformował UOKiK - konsumenci, którzy nie mogli odstąpić od umowy ze względu na odmowę spółki, otrzymają zwrot abonamentu za dwa miesiące. Te osoby, które już odstąpiły od umowy i musiały oddać przyznaną wcześniej ulgę, dostaną ją z powrotem.

Część konsumentów otrzyma korzyści w formie dodatkowych usług, na przykład dostęp do katalogu filmów, 50 darmowych minut rozmów telefonii komórkowej lub 5 GB internetu.

Czas do końca kwietnia

Multimedia Polska rozpoczęła już informowanie klientów o przysługującej rekompensacie. Rzeczniczka firmy Krystyna Kanownik poinformowała nas, że osoby zainteresowane zwrotem muszą zgłosić się do firmy do 30 kwietnia tego roku. - Komunikat w tej sprawie pojawił się także na stronie operatora - dodała Kanownik. Przedstawicielka operatora nie potrafiła jednak odpowiedzieć, ilu klientów obejmą rekompensaty.

Multimedia Polska to ogólnopolski operator telekomunikacyjny, który oferuje między innymi dostęp do internetu i kanałów telewizyjnych. Jak czytamy na stronie firmy, z jej usług korzystało na koniec 2016 roku łącznie około 783 tysiące klientów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane