• rozwiń

Temat: Biznes dla Ludzi

Chcesz odliczyć internet od podatku? Sprawdź, kiedy możesz to zrobić

"Biznes dla Ludzi", cz.1 Odtwórz: "Biznes dla Ludzi", cz.1
Foto: Shutterstock | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Korzystanie z ulgi internetowej zostało mocno ograniczone | Video: "Biznes dla Ludzi", cz.1

Co musimy zrobić, aby w maksymalnym stopniu skorzystać z ulgi internetowej? Na to pytanie odpowiedział Paweł Blajer w programie "Biznes dla Ludzi".

Należy pamiętać, że korzystanie z ulgi internetowej zostało mocno ograniczone. Co prawda w rozliczeniu podatkowym za rok 2014 nadal prawo to przysługuje, ale nie wszyscy podatnicy mogą je realizować.

Dwa lata z rzędu

Jak tłumaczy Agnieszka Kobak z kancelarii Tax Matters, od pewnego czasu obowiązuje zasada mówiąca, że z ulgi na internet można skorzystać tylko w dwóch następujących po sobie latach.

- W zeznaniu za 2014 rok, tę ulgę mogą rozliczyć tylko te osoby, które w 2014 roku po raz pierwszy poniosły takie wydatki lub ci, którzy po raz pierwszy skorzystali z tej ulgi w 2013 roku - tłumaczy Kobak.

Podatnik, który nie skorzysta z odliczenia za 2014 rok i nie korzystał z niego wcześniej, ma prawo w dowolnym roku rozpocząć korzystanie z ulgi. Jeżeli skorzysta po raz pierwszy z odliczenia, prawo do ulgi przysługiwać mu będzie za dany rok oraz za rok następny, bezpośrednio po tym roku.

Jak zaznacza Kobak, lat korzystania z ulgi nie można rozdzielać.

Program "Biznes dla Ludzi" od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 Biznes i Świat o godz. 18.15.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane