• rozwiń

Kowalczyk: KGHM nie wycofuje się z zagranicznych inwestycji

Kowalczyk: KGHM nie wycofuje się z zagranicznych inwestycji
Foto: kghm.com Foto: KGHM będzie kontynuować współpracę z zagranicą

Obecnie nie ma decyzji o wycofywaniu się KGHM z inwestycji zagranicznych - poinformował dziennikarzy szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Pytany o kolejne zmiany kadrowe w spółkach Skarbu Państwa, zasygnalizował, że można się ich spodziewać.

- Obecnie nie ma decyzji o wycofywaniu się KGHM z inwestycji zagranicznych. Po to jest nowy prezes, żeby się temu przyjrzał - powiedział.

Niedawno Kowalczyk, który bardzo krytycznie ocenia inwestycję KGHM w Chile w 2012 r., informował podczas posiedzenia komisji sejmowej, że do końca października ma nastąpić weryfikacja raportów geologicznych, która pozwoli odpowiedzieć na pytanie, czy jest sens, żeby KGHM kontynuował kolejne fazy projektu Sierra Gorda.

- Inwestycja zagraniczna KGHM była ogromnym błędem i niefrasobliwością. Trudno po tych materiałach, z którymi się zapoznałem, znaleźć jakiekolwiek ekonomiczne uzasadnienie tej inwestycji - mówił wówczas.

- Teraz stoimy przed trudną decyzją, czy spisać na straty kilkanaście miliardów złotych i się stamtąd wycofać, czy próbować ratować pewnie nie wszystko, ale przynajmniej część zainwestowanych środków - informował.

Nowe władze

Pod koniec października rada nadzorcza KGHM odwołała Krzysztofa Skórę z funkcji prezesa spółki, a w jego miejsce powołała Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego, który przed powołaniem na fotel prezesa KGHM pełnił funkcję wiceministra rozwoju.

Jednocześnie Henryk Kowalczyk zapytany w czwartek, czy w najbliższym czasie można spodziewać się zmian kadrowych w spółkach Skarbu Państwa, odpowiedział: - Można się spodziewać.

 

Henryk Kowalczyk o przyszłości spółek Skarbu Państwa:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane