• rozwiń

Polskie mięso pod lupą. Będzie kolejna kontrola

Unijni inspektorzy kontrolują polską produkcję wołowiny Odtwórz: Unijni inspektorzy kontrolują polską produkcję wołowiny
Unijni inspektorzy kontrolują polską produkcję wołowiny "Źródło: tvn24"

W dniach 25 marca-4 kwietnia Komisja Europejska przeprowadzi w Polsce audyt polskiego systemu kontroli produkcji mięsa - poinformowało PAP w poniedziałek źródło w Komisji Europejskiej.

- Będzie to generalny, szeroki audyt systemu kontroli mięsa, prowadzony nie tylko w rzeźniach - powiedziało PAP źródło w KE. Nie jest jeszcze znana liczba kontrolerów, którzy przyjadą do Polski, ani szczegółowy harmonogram prac.

Informację, że taki audyt zostanie przeprowadzony, podawała już wcześniej Komisja Europejska.

Będzie to druga kontrola dotycząca polskiego mięsa od czasu wybuchu w Polsce afery po stwierdzeniu przypadku nielegalnego uboju.

Sprawa dotyczy nielegalnego uboju chorych krów, który został pokazany w reportażu "Superwizjera" w TVN24. Jeden z dziennikarzy zatrudnił się w ubojni, do której trafiało chore bydło.

Reportaż "Superwizjera" o mięsie chorych krów >>>

Raport

Wcześniej, po pierwszej kontroli, KE wskazywała, że w jej wyniku stwierdzono m.in. niedociągnięcia w systemie kontroli dotyczącego uboju bydła w Polsce. Była to jednak wstępna ocena, a całościowy raport KE ma być gotowy do końca marca.

KE przekazała Polsce też zalecenia w związku ze stwierdzeniem przypadku nielegalnego uboju. Znalazły się w nich kwestie dotyczące m.in. identyfikacji i rejestracji zwierząt, kar za nielegalny ubój oraz uszczelnienia systemu nadzoru.

Wcześniej źródła unijne poinformowały, że Komisja Europejska chce od Polski comiesięcznych raportów w sprawie kontroli prowadzonych w rzeźniach.
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane