• rozwiń
  • WIG20 2203.20 -0.40%
  • WIG30 2490.67 -0.38%
  • WIG 57769.69 -0.37%
  • sWIG80 11446.09 -0.06%
  • mWIG40 3654.93 +0.16%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:46

Dostosuj

Niemiecka sieć chce przejąć pięć sklepów Tesco. Oto lista

Emilewicz: rok 2018 był rekordowy dla sektora handlu detalicznego w każdym segmencie Odtwórz: Emilewicz: rok 2018 był rekordowy dla sektora handlu detalicznego w każdym segmencie
Emilewicz: rok 2018 był rekordowy dla sektora handlu detalicznego w każdym segmencie "Źródło: tvn24"

Sieć sklepów Kaufland chce przejąć pięć lokalizacji należących do Tesco Polska. Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów trafiły już odpowiednie wnioski w tej sprawie. W ostatnich miesiącach Tesco informowało o planach likwidacji kilkudziesięciu placówek w Polsce.

Wnioski w sprawie przejęcia sklepów trafił do urzędu 30 sierpnia. Dotyczyły one pięciu placówek należących do Tesco.

Chodzi o sklepy zlokalizowane:

- w Krakowie przy ul. Wielickiej 259

- w Warszawie przy ul. Stalowej 60/64

- we Wrocławiu, przy ul. Długiej 37/47

- w Lublinie, przy ul. Orkana 4

- w Gdańsku, przy ul. Cienistej 30 

Tesco zamyka sklepy

Pod koniec lipca informowaliśmy o zamknięciach ośmiu sklepów sieci Tesco. Dodatkowo firma podjęła decyzję o nieprzedłużaniu umów najmu dwóch supermarketów.

To nie pierwsze tego typu decyzje. Pod koniec sierpnia ubiegłego roku poinformowano o planach likwidacji 13 przynoszących straty sklepów w Polsce. Na początku stycznia Tesco poinformowało o planach zamknięcia 32 nierentownych sklepów.

W maju pojawiła się informacja o zamknięciu czterech sklepów i jednego centrum dystrybucji w naszym kraju. W ubiegłym miesiącu przekazano zaś do urzędów pracy i organizacji związkowych zawiadomienie o zamiarze dokonania zwolnień grupowych.

Jak poinformowało Tesco w lipcowym komunikacie, sieć ma skoncentrować działania w Polsce na formatach mniejszych sklepów, które notują lepsze wyniki.

Największe firmy handlowe

Jak wynika z danych udostępnionych przez Ministerstwo Finansów, największą firmą handlową w Polsce pod względem przychodów jest Jeronimo Martins. Przychody właściciela Biedronki i drogerii Hebe wyniosły w ubiegłym roku 51,2 miliarda złotych.

Na drugim miejscu znalazł się Lidl z przychodami na poziomie 16,2 miliarda złotych. Podium uzupełnia spółka Eurocash z przychodem na poziomie 16,2 miliarda złotych (różnica jest niewielka). W ramach grupy działają m.in. takie marki jak Groszek, Lewiatan, abc czy Delikatesy Centrum.

Na czwartym miejscu największych firm handlowych znalazł się Auchan. W tym przypadku przychody za ubiegły rok wyniosły 12 miliardów złotych.

Kolejne miejsca w rankingu zajęły: Tesco z przychodem 11,7 miliarda złotych, Kaufland - 10,2 miliarda złotych, Carrefour - 9,2 miliarda złotych, Rossmann - 8,3 miliarda złotych, Żabka - 7,3 miliarda złotych, LPP (właściciel takich marek jak Reserved czy House) - 6,9 miliarda złotych i Euro Net (właściciel sieci RTV Euro AGD) - 6,9 miliarda złotych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Leon775
 • 4
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane