• rozwiń

Kate i William w USA oraz antyrasistowskie protesty. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Foto: PAP/EPA Foto: William i Kate złożą kwiaty przed pomnikiem poświęconym pamięci ofiar zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 r.

W poniedziałek w TVN24 Biznes i Świat śledzimy wydarzenia w USA, gdzie ciągle dochodzi do protestów i walk z policją po śmierci Erica Garnera. Powiemy też o wizycie Kate i Williama w USA, a także sprawdzimy, jakie są prezentowe zwyczaje Polaków.

Kolejne protesty

Niespokojna noc w Stanach Zjednoczonych. W Berkeley w Kalifornii i w Seattle doszło do kolejnych protestów i walk z policją. Do protestów dochodzi też w Nowym Jorku. Protesty są reakcją na środową decyzję ławy przysięgłych w Nowym Jorku. Uznali, że nie należy wysuwać zarzutów wobec białego policjanta oskarżonego o zabicie Afroamerykanina.

Do fatalnego w skutkach zdarzenia doszło 17 lipca na Staten Island. Policjanci chcieli aresztować 43-letniego Erica Garnera, ojca sześciorga dzieci, za nielegalną sprzedaż papierosów niewiadomego pochodzenia na ulicy. Funkcjonariusze użyli siły, przy czym - jak ustalono w śledztwie - jeden z nich, Daniel Pantaleo, tak silnie uciskał klatkę piersiową i szyję Garnera, że w konsekwencji spowodował jego śmierć przez uduszenie.

W TVN24 Biznes i Świat śledzimy wydarzenia w USA.

Kate i William w USA

Obserwujemy też wizytę książęcej pary w USA. W niedzielę przybyli oni do Nowego Jorku. W poniedziałek William ma spotkać się w Waszyngtonie z prezydentem Barackiem Obamą i wygłosić przemówienie na konferencji Banku Światowego.

Przemówienie ma być poświęcone zwalczaniu nielegalnego handlu zagrożonych wyginięciem zwierzętami w parkach narodowych. William ma też promować akcje charytatywne. W Nowym Jorku książęca para złoży kwiaty przed pomnikiem poświęconym pamięci ofiar zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 r.

William i Kate wezmą też udział w przyjęciu zorganizowanym przez uniwersytet St. Andrews, z którego dochód ma być poświęcony ochronie przyrody.

Przed Świętami

W TVN24 Biznes i Świat przeanalizujemy prezentowe zwyczaje Polaków. Święta tuż tuż, warto zastanowić się, co najchętniej kupujemy i jakie są nasze przyzwyczajenia. Przyjrzymy się najnowszemu raportowi w tej sprawie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane