• rozwiń

Temat: Motoryzacja

Wzmożone kontrole na drogach w całej Polsce

Policjanci sprawdzą stan licznika Odtwórz: Policjanci sprawdzą stan licznika
Policjanci sprawdzą stan licznika "Źródło: tvn24"

We wtorek na drogach w całej Polsce ruszył kaskadowy pomiar prędkości - poinformowało Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Działania związane z kaskadowym pomiarem prędkości ruszyły we wtorek o godzinie 6 i będą prowadzone do godziny 22. W tym czasie policjanci będą kontrolowali prędkość pojazdów w terenie zabudowanym i poza nim.

Policja chce w ten sposób ograniczyć zagrożenia wynikające z przekraczania dopuszczalnych prędkości. Funkcjonariusze będą między innymi uświadamiać kierowców, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Kontrole prędkości

Komenda Główna Policji poinformowała, że w czasie akcji na drogi wyjadą zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane radiowozy, a także auta wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Szczególnym nadzorem mają zostać objęte między innymi miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Policjanci, w ramach działań, będą sprawdzali prędkość zarówno statycznie - w co najmniej dwóch punktach pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie, oraz dynamicznie - przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem wykroczeń.

"Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami. Poza ewentualnym mandatem karnym oraz powiększeniem zbioru swojej 'kolekcji punktów karnych' kierujący ryzykują również utratą prawa jazdy" - ostrzega Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Zatrzymanie prawa jazdy

Policja po raz kolejny przypomniała również, że przekroczenie prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym oznacza zatrzymanie prawa jazdy. Jak zaznaczono, w 2019 roku prawie 49 tysięcy osób zostało zatrzymanych do kontroli z tego właśnie powodu.

"Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań" - podkreślili funkcjonariusze.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Creon
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane