• rozwiń

Temat: Gospodarka wg PiS

Karuzela stanowisk ruszyła na dobre. Kto następny?

Karuzela stanowisk ruszyła na dobre. Kto następny? Odtwórz: Karuzela stanowisk ruszyła na dobre. Kto następny?
Foto: TVN24BiŚ | Video: TVN24 BiS Foto: Swoją dymisję na wtorek zapowiedział prezes PZU Andrzej Klesyk | Video: Karuzela stanowisk ruszyła na dobre. Kto następny?

Karuzela stanowisk w spółkach Skarbu Państwa wciąż się kręci. W poniedziałek o zmianach w kierownictwie poinformowały Energa i Enea. We wtorek możemy spodziewać się kolejnych zmian. Swoją dymisję zapowiedział prezes PZU Andrzej Klesyk.

Według informacji "Pulsu Biznesu", Klesyk ma zrezygnować z kierowania PZU z uwagi na trudności we współpracy z ministrem skarbu. Domniemanym następcą dotychczasowego szefa PZU może być Michał Krupiński, nazywany "złotym dzieckiem PiS"..

Klesyk jest najdłużej urzędującym prezesem w historii tej spółki.

Zmiany

W zmiany obfitował ubiegły tydzień. W poniedziałek 30 listopada, dymisje złożyli prezes PKP Jakub Karnowski i członek zarządu Piotr Ciżkowicz.

Jeszcze przed końcem roku nowym prezesem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa zostanie były minister gospodarki i były główny geolog kraju Piotr Woźniak. 29 grudnia zbiera się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PGNiG, które wybierze nową radę nadzorczą spółki, a ta ma powołać Woźniaka na prezesa PGNiG.

Sam Woźniak został powołany 4 grudnia do składu rady nadzorczej spółki.

Zmiany szykują się również w największych firmach: KGHM i PKN Orlen. Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, pełniący funkcję przewodniczącego Komisji Finansów Publicznych Wojciech Jasiński, poseł PiS i były minister skarbu państwa ma zostać nowym prezesem Orlenu. Zastąpi na tym stanowisku Jacka Krawca.

Krawiec, kierujący koncernem od września 2008 r., ma zostać odwołany w najbliższych tygodniach.

W czwartek zaś rezygnację z pełnionej funkcji z dniem 31 grudnia 2015 r. złożył prezes Giełdy Papierów Wartościowych Paweł Tamborski. Również w ubiegłym tygodniu Tauron poinformował, że minister skarbu odwołał z rady nadzorczej spółki czterech członków i powołał czterech nowych.

Powyborcza karuzela stanowisk w spółkach kręci się w najlepsze. W poniedziałek, o czym informowaliśmy, doszło się do zmian na stanowisku prezesa w Enerdze i Enei.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (6)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
alan_wypych
Cóż. W niektórych firmach, to już ludzie czekają na tę karuzelę. Weźmy takiego Ćwiertniaka z Chorzowa. Nie dość, że nabrał tylko kredytów, to jeszcze spółka pod kreską od dwóch lat... No to chyba nie takie złe te zmiany??
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Aradan
PiS robi karuzelę, a jak robiła PO to racjonalne zmiany.
  • 2
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Galicja58
Dobrali do Tortu Weselnego,dzielą co nie swoje po milionie za stołek
A w minisrerstwach nie ma komu za 5 tyś na rekę .
Pis ma zwiększać udział SA w Polskiej Gospodarce,zamiast to sprywatyzować i pobierać podatki -ani prawa nie będzie nic nie będzie.
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane