• rozwiń

Wyjątki dla spóźnialskich. Sprawdź, jak odzyskać numer telefonu na kartę

Wyjątki dla spóźnialskich. Sprawdź, jak odzyskać numer telefonu na kartę
Foto: Shutterstock Foto: Do 1 lutego trzeba zarejestrować kartę prepaid

To już ostatni dzwonek na rejestrację kart prepaid. Termin ten mija bowiem 1 lutego, a kto tego nie zrobi, ten straci możliwość aktywnego korzystania z numeru. Ale to nie znaczy, że go utraci. Okazuje się, ze operatorzy przewidzieli pewne wyjątki dla "spóźnialskich", a numer można zachować nawet przez rok.

Urząd Komunikacji Elektronicznej apeluje do użytkowników kart pre-paid, aby rejestrowali swoje karty SIM. " Te kupione przed 25 lipca 2016 r., a niezarejestrowane do 1 lutego 2017 r. zostaną przez dostawców usług dezaktywowane" - podkreśla w komunikacie na stronie. Sprawdziliśmy, czy tak rzeczywiście się stanie.

"Klientom, którzy nie zdąża zarejestrować swego numeru Plus umożliwi dokonanie tego w terminie późniejszym, a po rejestracji zostanie przywrócona wartość i ważność konta, usługi i promocje aktywne na koncie w momencie zaprzestania świadczenia usług" - informuje tvn24bis.pl biuro prasowe Plus.

"Spóźniona" rejestracja będzie możliwa do 15 grudnia i tylko w punktach stacjonarnych - precyzuje operator.

Orange jak Plus

O oferty zapytaliśmy tez innych operatorów. Odpowiedział nam Orange, który ma w ofercie podobne rozwiązania, jednak w tym przypadku potrzebne będzie szybkie działanie.

"Gdy skończy się okres pasywny, czyli ten w czasie którego klient może jedynie odbierać połączenia i SMS-y, to klient faktycznie może stracić numer. Jeżeli klient w tym czasie zarejestruje numer, będzie mógł z niego korzystać normalnie tuż po rejestracji" - wyjaśnia biuro prasowe Orange.

Jednocześnie operator nie określa dokładnego terminu do którego będzie możliwe dokonanie "spóźnionej" rejestracji.

"Jest to zależne od uruchomionych przez klientów usług i promocji oraz kwot doładowań, które mogą wydłużyć trwanie okresu aktywnego nawet do roku. Przykładem może być obecna w Orange Polska usługa >>Konto ważne rok<<" - wskazano.

Rejestracja przez "spóźnialskich" w obu przypadkach będzie bezpłatna.

Jak to zrobić?

Przypomnijmy, że konieczność rejestracji kart kupionych przed 25 lipca 2016 roku wynika z ustawy o działaniach terrorystycznych, która została wprowadzona właśnie w lipcu 2016 roku.

Karty należy zarejestrować osobiście, za okazaniem dowodu osobistego lub paszportu. Co ważne skany, kopie i ksera nie są dokumentami i na ich podstawie nie dokonamy rejestracji. Dzieci, które mają swój dowód osobisty mogą zarejestrować kartę samodzielnie, muszą jednak mieć ukończone 13 lat.

Rejestracja polega na wypełnieniu i podpisaniu specjalnego formularza. Sam proces nie jest skomplikowany.

Rejestracji można dokonać w salonach operatorów i placówkach Poczty Polskiej, a także poprzez serwisy internetowe dwóch banków. Można tego dokonać też np. w sieci sklepów Żabka i Freshmarket, których w całej Polsce tych placówek jest ponad 4,5 tys.

JAK ZAREJESTROWAĆ KARTĘ? ZOBACZ NASZ PORADNIK KROK PO KROKU

 

Zobacz rozmowę o projekcie mDokumenty. Gościem programu "Bilans" w TVN24 BiS była Anna Streżyńska (13.01.2017):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane