• rozwiń
  • WIG20 2170.59 +0.67%
  • WIG30 2456.59 +0.59%
  • WIG 57131.05 +0.41%
  • sWIG80 11474.04 -0.13%
  • mWIG40 3653.19 +0.23%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:09

Dostosuj

Temat: Gospodarka

Przegląd prasy. Paragonowa pułapka w kantorach wymiany walut

Eksperci o ryzyku związanym z inwestowaniem w kryptowaluty Odtwórz: Eksperci o ryzyku związanym z inwestowaniem w kryptowaluty
Eksperci o ryzyku związanym z inwestowaniem w kryptowaluty "Źródło: TVN24 BiS"

Na rynku nie ma kas fiskalnych, które uwzględniałyby cenę z czterema miejscami po przecinku - zauważa piątkowa "Rzeczpospolita".

Właściciele kantorów poszukują rozwiązań, które pozwolą im ominąć nowe obowiązki ewidencyjne. Od 1 kwietnia będą musieli rejestrować transakcje wymiany walut na kasach fiskalnych.

Problemem jest, że nie ma w tej chwili urządzeń, które dostosowane są do wykonywanej przez nich działalności, czyli podających cenę z dokładnością czterech miejsc po przecinku - podaje "Rz".

Nie do spełnienia

- Wszystkie dostępne kasy uwzględniając jedynie dwa miejsca po przecinku. W efekcie na kantory został nałożony obowiązek, którego nie mogą spełnić - powiedział dziennikowi Ryszard Białkowski, który prowadzi kantor w Warszawie.

"W ocenie MF kasy rejestrujące są przystosowane do ewidencjonowania sprzedaży przez kantory" - dowiedziała się gazeta w ministerstwie, prosząc o komentarz w sprawie, która dotyczy około 5 tys. kantorów w Polsce.

Jednocześnie MF zapowiada, że przygotuje wyjaśnienia dotyczące kwestii ewidencjonowania przez kantory sprzedaży na kasach fiskalnych. Data publikacji dokumentu nie jest jednak znana.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane