• rozwiń

Temat: PiS

Kilka nieruchomości i spore oszczędności. Oto majątek nowej szefowej Kancelarii Prezydenta

Surówka o przyszłości Sadurskiej w PZU Odtwórz: Surówka o przyszłości Sadurskiej w PZU
Surówka o przyszłości Sadurskiej w PZU

Halina Szymańska, nowa szefowa Kancelarii Prezydenta, sprawuje też mandat radnej w sejmiku województwa zachodniopomorskiego. Wiąże się to z obowiązkiem corocznego składania oświadczenia majątkowego. Wzięliśmy je pod lupę.

Szymańska w latach 2006-2010 była radną PiS w sejmiku województwa zachodniopomorskiego. Ponownie wybrana do pełnienia funkcji w 2014, jej kadencja wygasa w 2018 r. Oprócz tego, była wiceprezesem w Agencji Restrukturyzacji i Rynku Rolnego. W poniedziałek zastąpiła na stanowisku szefowej Kancelarii Prezydenta Małgorzatę Sadurską, która zrezygnowała z pełnienia funkcji i trafiła do zarządu PZU.

ZOBACZ OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE HALINY SZYMAŃSKIEJ

W swoim oświadczeniu majątkowym za 2016 r. Szymańska deklaruje, że ma łącznie około 110 tys. oszczędności w polskiej walucie. Oprócz tego jest właścicielką domu o powierzchni ponad 143 m kw., którego wartość szacuje na 650 tys. zł.

W skład majątku Szymańskiej wchodzi też mieszkanie warte 150 tys. zł o powierzchni ponad 37 m kw.

Jednak to nie koniec nieruchomości należących do szefowej kancelarii. Oprócz wspomnianego domu i mieszkania Szymańska ma tytuł do "budynku gospodarczo-garażowego z poddaszem mieszkalnym" wartego 350 tys. zł (142 m kw.) i kolejnego, sześćdziesięciometrowego mieszkania wartego 50 tys. zł.

Dodatkowo Szymańska jest współwłaścicielką gruntu (0,74 ha) o wartości 200 tys. zł.

Z prowadzonej do stycznia 2016 r. działalności gospodarczej "doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania" Szymańska uzyskała dochód na poziomie ponad 4,6 tys. zł. Bardziej imponują kwoty, które Szymańska otrzymała z tytułu zatrudnienia. Jej majątek wzrósł w 2016 r. o ponad 230 tys. zł dzięki wynagrodzeniu i kolejne 1,2 tys. zł z tytułu diety.

Szymańska jest też udziałowcem i członkiem rady nadzorczej w spółce OSiR Stargard Szczeciński, dzięki czemu wzbogaciła się o kolejne 23 tys. zł.

Szymańska jest właścicielką dwóch aut: Mitshubishi ASX z 2013 i rok starszego BMW X3 (w leasingu).

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
rm429
Zauważyłem, że w obecnych władzach roi się od stanowisk ministrów. Ciekawy jestem ilu ich wszystkich jest bo każdy oczywiście posiada gabinet , samochod służbowy z kogutem i nie wiadomo jeszcze jakie apanaże i przywileje.
  • 3
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
KazioP
ciekawe ,ze nieuki baz jakichkolwiek umiejetosci (nie pije do sadurskiej, bo przeciez ona jest mila i szybko sie uczy :) ) a sa w polityce maja duze majatki. A ludzie ich oplacajacy nie maja za co zyc .... Czyli idac do polityki rabujemy kraj w imie prawa ? jak to jest ?
  • 9
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane