• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Kaczyński dziewięć głosów, Jaceniuk siedem. Balcerowicz się odcina, Sowa publikuje wyniki

09.09.2015 | Prezes Kaczyński Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy. „Wracamy do normalności” Odtwórz: 09.09.2015 | Prezes Kaczyński Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy. „Wracamy do normalności”
Foto: Leszek Balcerowicz skomentował sprawę przyznania nagrody Jarosławowi Kaczyńskiemu | Video: 09.09.2015 | Prezes Kaczyński Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy. „Wracamy do normalności”

Przyznanie Jarosławowi Kaczyńskiemu nagrody Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy wywołało falę komentarzy w sieci. Do sprawy odniósł się także Leszek Balcerowicz, który był gościem Forum.W środę po południu w sieci znalazły się wyniki głosowania - ujawnił je Marek Sowa, marszałek województwa małopolskiego i członek rady programowej Forum. Okazuje się, że Jarosław Kaczyński wygrał tylko dwoma głosami. Kolejny w kolejce do tytułu był premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk.

Jarosław Kaczyński odebrał nagrodę we wtorek wieczorem. - Mam nadzieję, że ta nagroda jest symptomem bardzo ważnej zmiany w Polsce - mówił polityk odbierając wyróżnienie, przyznane mu przez radę Forum.

W reakcji na to wydarzenie na portalach społecznościowych swoje oświadczenie zamieścił Leszek Balcerowicz, uczestnik Forum w Krynicy. "Znalazłem na Facebooku liczne głosy zdziwienia, a nawet oburzenia w związku z przyznaniem J. Kaczyńskiemu nagrody człowieka roku w Krynicy" - pisze profesor.

I dodaje: "Uprzejmie informuję, że Forum Obywatelskiego Rozwoju - organizacja, którą założyłem w 2007 r. nie ma nic wspólnego z Forum Ekonomicznym w Krynicy. Nagroda została przyznana przez jury związane z Forum Ekonomicznym w Krynicy. Należy oczekiwać, że członkowie jury, którzy głosowali za przyznaniem nagrody Jarosławowi Kaczyńskiemu za zmiany, które wprowadza w Polsce, z dumą ujawnią swoje nazwisko. Tego samego można oczekiwać od głównego organizatora Forum w Krynicy Zygmunta Berdychowskiego".
Są wyniki

Wyniki głosowania na Człowieka Roku Forum w Krynicy opublikował na Twitterze marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa. Wynika z nich, że Jarosław Kaczyński zdobył 9 głosów jury, tylko o dwa więcej niż premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk, który zdobył 7 głosów. Na trzecim miejscu znalazła się Reprezentacja Polski w siatkówce - 6 głosów. Dalej Herbert Wirth, prezes KGHM - także 6 głosów i Mirosław Wawrowski - 1 głos.

Wciąż jednak nie wiadomo, jak członkowie jury głosowali indywidualnie, bo nikt z organizatorów nie ujawnił tej informacji. 

Nagroda

Rozpoczęte we wtorek jubileuszowe XXV Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju potrwa do czwartku. Motto tegorocznej konferencji brzmi "Jak zbudować silną Europę? Strategie dla przyszłości". W sesji

inauguracyjnej wzięli udział m.in. prezydenci Polski, Chorwacji i Macedonii. W środę udział w jednym z paneli zapowiedziała m.in. kandydatka PiS na premiera Beata Szydło.

W krynickim spotkaniu bierze udział ok. 3 tys. uczestników z 60 państw świata - ekonomistów, prezesów największych spółek, przedstawicieli rządów, parlamentów, naukowców, biznesmenów, dziennikarzy i działaczy organizacji pozarządowych.

Podczas wtorkowej wieczornej gali wręczono także pozostałe nagrody Forum Ekonomicznego. Firmą Roku zostało Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych, w kategorii Nowa Kultura Nowej Europy wyróżniono historyka sztuki z Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacka Purchlę, w kategorii organizacji pozarządowych nagrodzono Fundację Niepodległość. Nagrodę specjalną Forum otrzymał prezes PZU SA Andrzej Klesyk.

Nagrody Forum Ekonomicznego przyznaje – według informacji na stronie internetowej organizatora - Rada Programowa Forum, której przewodniczy twórca tej imprezy Zygmunt Berdychowski. W skład Rady wchodzą m.in. politycy różnych opcji, naukowcy, ludzie mediów i biznesu. Forum jest inicjatywą Instytutu Wschodniego.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (79)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
krystyna_jakuc
Od pół roku się ukrywa a tu nagle nagroda "Człowiek Roku" za co? Za to że skłócił cały naród polski.On i cała ta ich partia NIE POTRAFI SPÓŁPRACOWAĆ Z POZOSTAŁYMI.JEDEN ZAMĘT, ubliżanie i wyszydzanie.To jest postawa człowieka roku- śmiechu warte.
 • 2
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
AnonimW
OOo wódz pis-u już został ekonomista. A jak dojdą do władzy, będą jakieś pomniki za życia stawiać i obowiązkowy portret prezesa w każdym polskim domu.
 • 1
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane