• rozwiń

Kaczyński zamierza sprawdzić Morawieckiego. Dał mu rok

Kaczyński zamierza sprawdzić Morawieckiego. Dał mu rok
Foto: Piotr Polak / PAP Foto: Kaczyński poznał Mateusza Morawieckiego dopiero przed wyborami

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przyznał w wywiadzie dla dziennika "Polska the Times", że za rok zamierza sprawdzić osiągnięcia związane z planem "obudzenia polskiego kapitału" wicepremiera, ministra rozwoju i ministra finansów Mateusza Morawieckiego. - Ma taką władzę, jaką chciał, i z niej będzie rozliczany - powiedział Kaczyński w wywiadzie, zdradzając że Mateusza Morawieckiego poznał niedawno.

- Przechodzimy do drugiej fazy, a w niej potrzebna jest większa integracja, zmiana formuły resortu finansów. W tej drugiej roli Paweł Szałamacha odnalazłby się z większą trudnością - powiedział Kaczyński, cytowany w omówieniu wywiadu na stronie internetowej "Polska the Times".

Plan Morawieckiego

W omówieniu wywiadu poinformowano, że "prezes PiS poznał Mateusza Morawieckiego stosunkowo niedawno, dopiero przed wyborami. Zarekomendowała mu go Beata Szydło, ale szybko zrobił na nim wrażenie człowieka zdolnego coś zdziałać w gospodarce. Właśnie po to, by móc działać, dostał tak szerokie kompetencje".

- Ma taką władzę, jaką chciał, i z niej będzie rozliczany. Oczywiście, nikt od niego nie oczekuje, że w ciągu roku zrealizuje cały swój plan, ale w tym czasie powinno być widać, czy on rusza. Czy założony w nim mechanizm, który najkrócej można określić jako obudzenie polskiego kapitału, rzeczywiście działa – powiedział Kaczyński, podkreślając, że zamierza "sprawdzić" osiągnięcia Morawieckiego za rok.
Całość wywiadu ma zostać opublikowana przez "Polska the Times" w piątek.

 

Jednolity podatek wg Morawieckiego:

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane