• rozwiń

Kaczyński: do polityki nie idzie się dla pieniędzy

Kaczyński: do polityki nie idzie się dla pieniędzy Odtwórz: Kaczyński: do polityki nie idzie się dla pieniędzy
Kaczyński: do polityki nie idzie się dla pieniędzy "Źródło: tvn24"

Osoby, które funkcjonują w spółkach Skarbu Państwa, nie będą kandydowały z list PiS na żadnym szczeblu samorządu - poinformował w piątek prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Taką decyzję podął Komitet Polityczny PiS.

- Zapadła decyzja, zgodnie z naszymi deklaracjami, które składaliśmy już niejednokrotnie i które ja składałem. Do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Ci, którzy funkcjonują w spółkach, są przez nas szanowani, jeżeli dobrze wykonują swoje obowiązki, ale nie będziemy łączyć tych dwóch funkcji. To znaczy, że te osoby nie będą kandydowały na żadnym szczeblu samorządu - powiedział szef PiS w przerwie obrad władz partii.

Pierwsza tura wyborów samorządowych może się odbyć w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada 2018 roku. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw. Kampania wyborcza rozpoczyna się w dniu zarządzenia wyborów.

Gwałtowny awans materialny

W maju opisywaliśmy przykłady radnych PiS, którzy po objęciu przez partię władzy zostali prezesami lub dyrektorami w spółkach bezpośrednio lub pośrednio zależnych do Skarbu Państwa. Ich nazwiska rozpowszechniła w internecie młodzieżówka Polskiego Stronnictwa Ludowego - Forum Młodych Ludowców.

Wszyscy radni, którym przyjrzeliśmy się bliżej, zarabiają ogromne pieniądze w spółkach, a oprócz tego pobierają również diety samorządowe wynoszące od kilku do nawet trzydziestu tysięcy złotych rocznie. Wszyscy też należą do klubów radnych Prawa i Sprawiedliwości lub zostali wybrani z list tego ugrupowania.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (6)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Pistolet
To jakaś kpina. Karol Tchórzewski dostał posadę w Przedsiębiorstwie Energetycznym (na pewno bez wpływu ojca). Zarabia 170 tys. i właśnie jest kandydatem PIS na prezydenta Siedlec. Prezes raczy żartować
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Pistolet
To wszystko tak ładnie się nazywa. "Zarobił", "pobiera dietę" - oni pracują? Ile godzin i jakie zadania wykonują? Czy posada w państwowej firmie to praca? Mają jakieś obowiązki, sukcesy?
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
skuba
Kaczyński udaje Greka. Przecież wiadomo, że znaczna część pieniędzy otrzymywanych przez tych ludzików trafia do lewej kasy PiS! Gdyby chciał zerwać z systemem, to mógł kazać wycofać tych gości z firm a nie z rad i sejmików!
  • 5
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane