• rozwiń

Pięć lat bez podatku. Miasto chce skusić nowych mieszkańców

Domy z drukarek 3D Odtwórz: Domy z drukarek 3D
Domy z drukarek 3D "Źródło: TVN24 BiS"

Położone w województwie śląskim Łazy zachęcają do zamieszkania na swoim terenie. Tym, którzy zdecydują się tam wybudować dom, samorząd proponuje zwolnienie od podatku od nieruchomości przez 5 lat.

Ulga ma obowiązywać od stycznia następującego po roku, w którym budowa została zakończona, lub w którym rozpoczęto użytkowanie budynku albo jego części przed ostatecznym wykończeniem.

Będzie obowiązywać nie wcześniej niż od dnia złożenia informacji podatkowej przez podatnika.

Spore zainteresowanie

- To kolejna w ostatnich latach tego typu inicjatywa rady miejskiej. Zdecydowaliśmy się zrezygnować z pobierania podatku od nieruchomości od nowych mieszkańców naszej gminy. Tworzymy system różnorodnych zachęt, w tym preferencji podatkowych dla mieszkańców - powiedziała sekretarz Łaz Ilona Pelon.

Jak wyjaśniła, dotychczasowa uchwała z 2015 r. obowiązywała 2 lata. - Jej obecne przedłużenie, modyfikacja to reakcja na spore zainteresowanie tego typu wsparciem ze strony samorządu - dodała Pelon.

Podatek od nieruchomości w gminie Łazy uchwalony przez radnych wynosi w 2018 roku 75 groszy za metr kwadratowy powierzchni użytkowej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane