• rozwiń
  • WIG20 2345.84 -0.02%
  • WIG30 2699.53 -0.03%
  • WIG 60683.38 -0.04%
  • sWIG80 11941.28 -0.29%
  • mWIG40 4275.40 -0.12%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Motoryzacja

Kolejny fragment autostrady w okolicy Warszawy. Jest zgoda

Droższe paliwo na stacjach przy autostradach. Dlaczego? Odtwórz: Droższe paliwo na stacjach przy autostradach. Dlaczego?
Droższe paliwo na stacjach przy autostradach. Dlaczego? "Źródło: tvn24bis.pl"

Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na budowę około dziewięciu kilometrów autostrady A2 Warszawa - Kukuryki na odcinku od węzła "Konik" (bez węzła) do początku obwodnicy Mińska Mazowieckiego.

Jest to fragment z około 14,6 km autostrady od węzła "Lubelska" do początku obwodnicy Mińska Mazowieckiego, który został podzielony na dwa zadania.

Dwa zadania

Piątkowa decyzja dotyczy tak zwanego zadania B od węzła Konik (bez węzła) do początku obwodnicy Mińska Mazowieckiego o długości około 9 km.

Projekt inwestycji zakłada między innymi budowę: zjazdów na teren miejsc obsługi podróżnych (MOP), wjazdów i przejazdów awaryjnych, systemu zarządzania ruchem i elementów ochrony środowiska ograniczających uciążliwość ruchu drogowego.

- Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad - poinformował w piątek na konferencji prasowej wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Zadanie to realizowane będzie w powiecie mińskim, w gminach Halinów oraz Dębe Wielkie.

Drugie zadanie będzie dotyczyć od węzła Lubelska (bez węzła) do węzła Konik (z węzłem) o długości około 5,6 km.
Po wykonaniu całości tego odcinka autostrady A2 oraz wybudowaniu odcinków przyległych powstanie funkcjonalny ciąg drogowy umożliwiający wprowadzenie ruchu tranzytowego z S2 - Południowej Obwodnicy Warszawy w kierunku wschodnim.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane