• rozwiń

Temat: Praca

Brakuje kierowców i magazynierów

Brakuje kierowców i magazynierów
Foto: shutterstock.com Foto: Przewoźnicy mają coraz więcej zleceń

Pracodawcy z branży transportowo-logistycznej już czwarty kwartał z rzędu zwiększają zatrudnienie – donosi "Puls Biznesu".

Przewoźnicy mają coraz więcej zleceń, więc pracujący na ich rzecz rekruterzy nie wiedzą, w co ręce włożyć - podkreślają zgodnie przedstawiciele spółek eRecruiter, FIEGE i DB Schenker Logistics. Tylko w III kw. ogłoszono w logistyce o ponad 16 proc. ofert pracy więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Poszukiwanie talentów

- Aby przyciągnąć najlepszych, firmy z sektora transport i logistyka muszą postawić na profesjonalne metody. Sposób postępowania powinien być dopasowany do rodzaju stanowiska, na jakie pozyskujemy kandydatów. Popularnością cieszą się praktyki rekrutacyjne, które pozwalają zidentyfikować tzw. talenty - mówi Izabela Bartnicka, ekspert eRecruiter.

Indywidualne podejście do kandydatów to standard m.in. w spółce FIEGE. - Bez względu na funkcję, najważniejsze jest to, czy aplikant przejawia inicjatywę i chce się uczyć - twierdzi Andrzej Wątrobiński, kierownik personalny w FIEGE.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane