• rozwiń

Temat: Banki

Jest akt oskarżenia ws. Finroyalu. Parabank oszukał klientów na 100 mln zł

Jest akt oskarżenia ws. Finroyalu. Parabank oszukał klientów na 100 mln zł
Foto: tvn24 Foto: Andrzej K. nie przyznał się do stawianych mu zarzutów

Do Sądu Okręgowego w Warszawie trafił akt oskarżenia wobec Andrzeja K., któremu zarzucono prowadzenie działalności bankowej bez zezwolenia oraz dokonanie oszustwa na szkodę klientów spółki Finroyal - poinformowała w poniedziałek Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

"Prokurator zarzucił w akcie oskarżenia Andrzejowi K., że w okresie od listopada 2007 r. do 26 czerwca 2012 r. pełniąc funkcję dyrektora spółki Finroyal - FRL Capital Limited z siedzibą w Wielkiej Brytanii, za pośrednictwem biur operacyjnych mających siedziby w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu, doprowadził 1716 klientów Finroyal do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości w łącznej kwocie ponad 100 mln zł" - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak.

Zaprzecza

Dodał, że Andrzej K. nie przyznał się do stawianych mu zarzutów oraz złożył obszerne wyjaśnienia, zaprzeczając m.in., aby wprowadzał klientów w błąd.

W śledztwie nadzorowanym od sierpnia 2012 r. przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie zebrano ponad 300 tomów akt. Materiał dowodowy składa się m.in. z zeznań ponad 1800 świadków, opinii biegłych z zakresu międzynarodowego prawa finansowego, księgowości, finansów, rachunkowości i ekonomii oraz obszernej dokumentacji dotyczącej m.in. działalności spółki Finroyal.

Sprawa stała się głośna po tym, jak media zaczęły się przyglądać działaniom prokuratury wobec podmiotów podobnych do spółki Amber Gold.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
trollsSlayeRP
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
objektywny
Jezeli to byla spolka typu Amber Gold, dac tym zarzadzajacym spolka wyspkie odznaczenia panstwowe, a nazwiska "naiwniakow" podawac do wiadomosci publicznej. My Polacy, nigdy nie nauczymy sie wyciagac wnioskow z bledow innych osob !!!.
  • 0
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane