• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Właściciel Biedronki wchodzi w e-handel

Handel w niedziele w Unii Europejskiej Odtwórz: Handel w niedziele w Unii Europejskiej
Handel w niedziele w Unii Europejskiej "Źródło: tvn24bis"

Grupa Jeronimo Martins, właściciel polskiej sieci Biedronka, wszedł w projekt handlu internetowego w Portugalii. Inwestycja e-commerce rozwijana jest na razie na terenie czterech miast tego kraju.

Jak poinformowała Rita Fragoso z biura prasowego grupy Jeronimo Martins, przez internet nabyć już można produkty spożywcze, wina, kosmetyki, leki bez recepty, dodatki dietetyczne, a także zabawki.

- Operatorem przedsięwzięcia, w którym uczestniczymy, jest zewnętrzna firma Fonte-Online, która za pośrednictwem internetowej platformy Mercadao nawiązała z nami współpracę od stycznia. Nasza kooperacja nie jest projektem testowym - powiedziała Rita Fragoso.

Tylko Portugalia

Produkty spożywcze z supermarketów Pingo Doce, których sieć w całym kraju liczy obecnie około 400 placówek, mogą być zamawiane przez klientów na terenie Lizbony, Porto, Sintry oraz Matosinhos we wszystkie dni tygodnia z wyjątkiem niedzieli.

Jak ustalił dziennik "Jornal de Negocios", do tegorocznego lata projekt e-commerce poszerzony zostanie o turystyczny region Algarve, na południu Portugalii. Do wakacji będzie można zamówić przez internet ponad 6 tys. produktów.

Nie w Polsce

Władze operatora Biedronki twierdzą, że na razie nie mają planów, aby sprzedawać żywność za pośrednictwem internetu w Polsce.

Przypomnijmy, że w naszym kraju sprzedaż internetową artykułów spożywczych oferują już takie sieci jak Auchan, Carrefour, E.Leclerc, czy Piotr i Paweł, a także obecne tylko w sieci Frisco czy Api Market.

Grupa Jeronimo Martins działa w Polsce, Portugalii i Kolumbii, gdzie łącznie posiada blisko 3900 sklepów. Zatrudnionych jest w nich około 100 tys. pracowników. Na koniec ubiegłego roku w Polsce działały 2823 sklepy Biedronka.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane