• rozwiń

Minister: będzie mniej unijnych pieniędzy

Premier Mateusz Morawiecki o negocjacjach unijnego budżetu Odtwórz: Premier Mateusz Morawiecki o negocjacjach unijnego budżetu
Premier Mateusz Morawiecki o negocjacjach unijnego budżetu "Źródło: tvn24"

Polska otrzyma mniej pieniędzy z polityki spójności na lata 2021-2027, ale na innowacyjność i tak trafi 60 miliardów złotych. Będą też zmiany w programach – zapowiada w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej" minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Zapytana o programy operacyjne po 2020 r. Małgorzata Jarosińska-Jedynak stwierdziła, że "w regionach na pewno" będzie ich tyle samo. "Chyba że zmieniłoby się coś w podziale administracyjnym kraju" – dodała.

"Natomiast jeśli idzie o programy krajowe, ta decyzja jeszcze nie zapadła. Na pewno będą te największe, czyli "Infrastruktura i środowisko 3", następca "Inteligentnego rozwoju", oraz program finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, czyli odpowiednik dzisiejszego POWER" – powiedziała.

Trwają negocjacje

W rozmowie z "Rz" podkreśliła również, że trwają negocjacje z Komisją Europejską w kwestii programów "Polska wschodnia" oraz "ponadregionalnego". Wyraziła nadzieję, że uda się przekonać do nich KE.

Pytana o kwotę, jaką jej resort przeznaczy na innowacyjność po 2020 r., minister funduszy i polityki regionalnej odparła: "przyjmujemy, że na wszystkie działania innowacyjne, w tym związane z pracami badawczo-rozwojowymi czy cyfryzacją, robotyzacją i automatyzacją przedsiębiorstw, we wszystkich programach operacyjnych na całą kolejną perspektywę, a więc lata 2021-2027, będziemy mogli przeznaczyć ponad 60 mld złotych".

Jak zauważyła, "w tym przypadku będzie trzeba wypracować linię demarkacyjną pomiędzy programami krajowymi a regionalnymi".

Dodała również, że "to wyliczenie jest na bazie ogólnej kwoty wynikającej z propozycji podanej przez KE, a ta propozycja jest ciągle negocjowana".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
KP2015
Polacy w dużym poważaniu mają innowacyjność czy program spójności. Dla nich ważne jest 500+, 13 emerytura i inne datki, a nie racjonalne wydawanie pieniędzy. Zobaczymy co będzie z obietnicami socjalnymi.
  • 1
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane