• rozwiń

VAT pod lupą komisji. Na przeszkodzie "względy logistyczne"

"Decyzja polityczna, nie moja". Morawiecki o komisji do spraw wyłudzeń VAT Odtwórz: "Decyzja polityczna, nie moja". Morawiecki o komisji do spraw wyłudzeń VAT
"Decyzja polityczna, nie moja". Morawiecki o komisji do spraw wyłudzeń VAT "Źródło: tvn24"

Jest przesądzone, że komisja śledcza ds. VAT zostanie powołana, pozostaje tylko kwestia kiedy - powiedział wiceminister finansów Wiesław Janczyk. Według niego jej prace powinny się zacząć w ciągu paru miesięcy.

- Wiemy, że posłowie PiS, szef klubu, wicemarszałek Ryszard Terlecki pozytywnie wypowiedzieli się w sprawie powołania tej komisji. Myślę, że zatem przesądzone jest, że ona zacznie pracować, jest tylko kwestia kiedy – powiedział wiceminister.

Komisja specjalna

Pytany o to, kiedy prace komisji śledczej ds. VAT mogłyby się rozpocząć, Janczyk wskazał, że marszałek Terlecki zwraca uwagę na fakt, iż obecnie pracuje w Sejmie komisja ds. Amber Gold, dla kolejnej brakuje pomieszczeń. - Na przeszkodzie do szybkiego uruchomienia działań stoją obecnie względy logistyczne. Myślę, że to kwestia paru miesięcy – ocenił.

Według wiceministra komisja będzie miała dużo pracy. - Indolencja poprzedniej ekipy rządzącej w tym zakresie była zdumiewająca - stwierdził.

Jego zdaniem skumulowany ubytek wpływów z tytułu VAT wynosi 262 mld zł.

Zaznaczył, że luka w VAT w roku 2007 roku wynosiła 7 mld zł, a w 2015 roku można było ją szacować już na poziomie 50 mld zł. - Wykonanie tegorocznego budżetu pokazuje, że działania naprawcze mogły być skutecznie podejmowane – ocenił Janczyk.

Poinformował jednocześnie, że wszystko to, co w procesie legislacyjnym dzieje się ze strony Ministerstwa Finansów, co może być przedmiotem zainteresowania komisji, na pewno ma swój ślad w dokumentach. Będą one dostępne przez cały czas prac komisji.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane