• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

"Życie to nie tylko biznes". Zobacz, co Jan Kulczyk mówił o sukcesie, życiu i biznesie

"Życie to nie tylko biznes". Jan Kulczyk o sukcesie, życiu i biznesie Odtwórz: "Życie to nie tylko biznes". Jan Kulczyk o sukcesie, życiu i biznesie
Foto: Jacek Turczyk / PAP | Video: TVN24 BiS Foto: Jan Kulczyk nie żyje | Video: "Życie to nie tylko biznes". Jan Kulczyk o sukcesie, życiu i biznesie

Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga - to życiowe motto Jana Kulczyka. Jeden z największych polskich przedsiębiorców i najbogatszych Polaków powtarzał, że sukcesowi sprzyjają trzy cechy: pewność siebie, konsekwencja i optymizm. Mówił też, że "życie to nie tylko biznes".

1. Kiedy zapytano Jana Kulczyka, na jaką ekstrawagancję by sobie nie pozwolił, odpowiedział: moja wyobraźnia nie zna granic.

Potwierdza to jego życiowe motto: sięgaj, gdzie wzrok nie sięga. Najlepszym potwierdzeniem takiej postawy zarówno w życiu, jak i biznesie jest zbudowane przez niego imperium. 2. Jan Kulczyk powtarzał, że najcenniejszą rzeczą, którą posiada, nie są pieniądze, ale "szacunek ludzi, na których mu najbardziej zależy". Mówił też, że "życie to nie tylko biznes".

3. Biznesmen za swoją zaletę uznał upartość. "Dociekam do końca, nigdy nie rezygnuję" - mówił Kulczyk w "Pulsie Biznesu". Stwierdził też, że największym darem, jaki otrzymał od Boga, jest umiejętność tego, że wie, "kiedy wstać i wyjść".

4. Przedsiębiorca umiał też uczyć się na błędach. Mówił, że nie żałuje nawet nietrafionych inwestycji, bo "wszystko jest potrzebne, by wyciągnąć właściwe wnioski. Czasem porażki są potrzebne bardziej niż zwycięstwa".

5. Kulczyk słynął z niezwykłej biznesowej intuicji. Powtarzał: "Kiedy jest okazja, to nie trzeba kupować. Jak dziś jest okazja, to jutro będzie taniej".

6. Wielokrotnie był pytany o receptę na sukces. Zawsze odpowiadał, że jednej recepty nie ma, ale istnieją cechy, które sprzyjają sukcesowi. Pierwszą z nich jest pewność siebie, drugą konsekwencja, a trzecią optymizm. Zawsze powtarzał: "wierzyć, wierzyć i jeszcze raz wierzyć".  

7. Zapytany o receptę na kryzys, odpowiedział: "okres kryzysu i tego, co się w tej chwili na świecie dzieje, to jest fantastyczny moment dla ludzi, którzy mają wyobraźnię.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (9)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane