• rozwiń
  • WIG20 2183.25 +0.85%
  • WIG30 2470.27 +0.77%
  • WIG 57418.58 +0.69%
  • sWIG80 11429.60 -0.17%
  • mWIG40 3647.38 +0.29%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Jakubas o dymisjach w rządzie. "Oczyszczenie nastąpi po najbliższych wyborach"

Zbigniew Jakubas skomentował dymisje w rządzie Odtwórz: Zbigniew Jakubas skomentował dymisje w rządzie
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Zbigniew Jakubas skomentował dymisje w rządzie | Video: Zbigniew Jakubas skomentował dymisje w rządzie

Czas na kompletną zmianą filozofii działania ministerstwa finansów, kompletną i nową ustawę o podatkach oraz naprawę systemu podatkowego, zwłaszcza systemu VAT - podkreślił w rozmowie z TVN24 BiŚ inwestor i przedsiębiorca Zbigniew Jakubas.

Gość TVN24 Biznes i Świat skomentował środowe dymisje w rządzie Ewy Kopacz, zwłaszcza odejście tzw. ministrów gospodarczych.

- Na szczęście polityka nie trzęsie tak bardzo biznesem. Nie zareagowały ani giełdy, ani kurs złotego. Cieszę się, że gospodarka idzie swoją droga i ma się dobrze. Przyszłościowo należy oczywiście brać pod uwagę, kto zasiądzie w miejscach ministerialnych i jak się potoczą losy naszego kraju po wyborach jesiennych - ocenił Jakubas.

Za późno

Przedsiębiorca podkreślił, że podobne wydarzenie powinno mieć miejsce rok temu. - Przykładem polityka, który podkopał notowania PO był pan minister Sienkiewicz. To oczyszczenie jest o rok za późno. Niewiele pomoże to PO. Myślę, że należy przetrwać te parę miesięcy do wyborów - dodał.

- Myślę, że jest to moment do oczyszczenia polityki z ludzi, którzy tam nie powinni być. Biznes się oczyszcza sam. Bo ktoś, kto nie jest sprawny i przedsiębiorczy, nie ma wiedzy po prostu bankrutuje. Natomiast w polityce czym większy pieniacz, tym bardziej błyszczy. Sądzę, że oczyszczenie nastąpi po najbliższych wyborach - zaznaczył Jakubas.

Inwestor zwrócił uwagę, że w ostatnich latach biznesowi w polityce "nikt tak naprawdę nie pomagał". - Wszystkie ustawy z ostatnich lat nie były motywujące biznes. Jest sporo zaniechań, choćby ustawy podatkowe. Są one z piekła rodem, datowane za głębokiej komuny. Manewruje się przy nich zmieniając różne ustawy, natomiast jest ono koszmarnie skomplikowane. PO jest już 8 lat i jakoś nikt tej nowej ordynacji nie zrobił. Prezydent chciał ją przyspieszyć, ale miał opozycję w rządzie. Czas na kompletną zmianą filozofii działania ministerstwa finansów, kompletną nową ustawę o podatkach, naprawę systemu podatkowego, zwłaszcza systemu VAT - wyliczał.

- Może to zrobić każde środowisko polityczne. Czy akurat to, które od ośmiu lat jest przy władzy i nie zrobiło takiego porządku, moim zdaniem nie. Ale jest inicjatywa pana Petru, która jest wspierana przez ekonomistów. Muszą to zrobić ludzie mądrzy, którzy zrobią to nie z pobudek politycznych i marketingowych - dodał.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane