• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-23 17:15

Dostosuj

Oto "strategiczny partner" programu Mieszkanie plus. Powstanie tu czterysta lokali

Oto "strategiczny partner" programu Mieszkanie plus. Powstanie tu czterysta lokali
Foto: Shutterstock Foto: W ramach programu Mieszkanie plus w Opolu zostanie wybudowane ok. czterystu mieszkań

W ramach programu Mieszkanie plus w Opolu zostanie wybudowane ok. czterystu mieszkań - poinformował w czwartek w opolskim ratuszu wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, który z Opola pochodzi. Wcześniej miasto Opole podpisało z BGK list intencyjny w sprawie udziału gminy w tym programie.

W ramach programu Mieszkanie plus w Opolu zostanie wybudowane ok. czterystu mieszkań - poinformował w czwartek w opolskim ratuszu wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Wcześniej miasto Opole podpisało z BGK list intencyjny w sprawie udziału gminy w tym programie.

Strategiczny partner Mieszkania plus

Zdaniem pochodzącego z Opola wiceministra Jakiego realizacja projektu ma szczególne znaczenie dla miasta, które - jak określił - przez wiele lat było pomijane w różnego rodzaju projektach rządowych.

- Co jest dla mnie najważniejsze, że mogę państwu ogłosić, że strategicznym partnerem tego programu (Mieszkanie plus) będzie miasto Opole - podkreślił wiceminister na konferencji prasowej. W jego ocenie, program będzie miał realny wpływ na odwrócenie negatywnych tendencji demograficznych w Polsce i regionie.

Wiceprezydent Opola Marcin Rol uznał projekt za przełomowy w historii miasta. "Przez ostatnie 16 lat wybudowano 72 mieszkania. Z tej perspektywy to dobry impuls" - powiedział. Według informacji udzielonych na konferencji, miasto jest gotowe do przekazania pod budowę w ramach projektu 4 ha gruntu w sąsiedztwie ulicy Wrocławskiej.

W kolejce na mieszkanie w stolicy regionu czeka około siedemset osób. Zdaniem przedstawiciela BGK, procedury prawne i związane z uzyskaniem różnych uzgodnień, niezbędnych do rozpoczęcia prac budowlanych, zakończą się za ok. półtora roku. Na szczególne znaczenie programu wskazał przedstawiciel zarządu BGK, który zauważył, że ułatwi on dostęp do mieszkań osobom młodym i nie posiadającym zdolności kredytowej niezbędnej do zakupu nieruchomości na rynku wtórnym lub u dewelopera.

 

Jarosław Kaczyński inauguruje program Mieszkanie plus:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane