• rozwiń

Temat: Praca

Spełnij marzenia, zostań strażakiem. Wyjaśniamy, jak to zrobić

"Biznes dla Ludzi", cz. 2 Odtwórz: "Biznes dla Ludzi", cz. 2
Foto: TVN24 BiŚ | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Ryszard Dąbrowa, rektor i komendant nadbrygadzista Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w TVN24 Biznes i Świat | Video: "Biznes dla Ludzi", cz. 2

Praca strażaka to nie tylko wielkie wyzwanie i marzenie wielu chłopców, ale i służba. Co zrobić, aby zostać strażakiem? Na to pytanie odpowiedzieliśmy w programie "Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat.

Ryszard Dąbrowa, Rektor-Komendant SGSP nadbryg. Ryszard Dąbrowa tłumaczy, że do służby w straży pożarnej można dojść różnymi drogami.

Co zrobić?

- Do zawodowej pracy w straży pożarnej można dostać się na zasadzie bezpośredniego przyjęcia do jednostki straży pożarnej. Jest też inna droga. Można próbować swoich sił w dostaniu się od razu na pewien szczebel wyższy, czyli przez szkoły aspirantów. Jest też szczebel najwyższy, do którego prowadzi przejście przez edukację w Szkołę Główną Służby Pożarniczej - wyjaśnia Ryszard Dąbrowa.

Rektor SGSP wyjaśnia, że strażakiem w Polsce może zostać obywatel Polski z nieposzlakowaną opinią.

- Musi być też sprawny fizycznie i psychicznie. Taka osoba może złożyć dokumenty i próbować swoich szans. Wszystkich kandydatów zapraszamy na salę gimnastyczną, gdzie muszą przejść test sprawnościowy. Polega on m.in. na pokonaniu toru przeszkód. Sprawdzamy na nim zwinność i wytrzymałość w różnych warunkach - tłumaczy Dąbrowa.

Co jeszcze?

- Po tym etapie odpada połowa kandydatów. Osoby, które przeszły dalej muszą przejść test pływacki na pływalni. Muszą tam pokonać 50 metrowy dystans z nawrotem po 25 metrach, a także wykonać skok do wody. Przed rozpoczęciem nauki kandydat musi jeszcze zaliczyć dwu miesięczne szkolenie i zdać egzamin - mówi Dąbrowa.

Program "Biznes dla ludzi" od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 w TVN24 Biznes i Świat.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane