• rozwiń

Jak zostać DJ-em? Podpowiedzieliśmy w "Biznesie dla ludzi"

Jak zostać DJ-em? Wyjaśniliśmy Odtwórz: Jak zostać DJ-em? Wyjaśniliśmy
Foto: "Biznes dla ludzi" od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00 w TVN24 Biznes i Świat | Video: Jak zostać DJ-em? Wyjaśniliśmy

Wieczna impreza, setki fanów i realizacja zasady carpie diem w praktyce. To praca, o jakiej marzy wielu, a zwłaszcza ci, którzy wstawania skoro świt nie znoszą. Co trzeba zrobić, by zostać didżejem? O tym w „Biznesie dla ludzi”.

Dj Mirro z warszawskiego klubu Park twierdzi, że didżejem może zostać każda osoba, która kocha muzykę i wyczuwa jej rytm.

Co grać?

- Nie ma znaczenia jaki lubimy gatunek muzyki. Są didżeje, którzy grają tylko dany styl muzyczny, ale są tacy jak ja, którzy grają i starsze utwory, jak i nowsze, popowe, hip-hopowe. Ważne, aby podobała się odbiorcom, bo muzykę gra się dla ludzi - tłumaczy DJ Mirro. - Dobry didżej ma satysfakcję wtedy, kiedy ludzie tańczą nie godzinę, ale całą noc - dodaje.

- Trzeba też zainwestować w sprzęt, czyli przynajmniej konsoletę składająca się z dwóch odtwarzaczy i miksera. Na profesjonalny zestaw trzeba wydać około 20 tys. zł - uważa DJ Mirro. - Tańszy sprzęt będzie kosztował około 5 tys. zł - dodaje.

Jakie zarobki?

Dj Mirro uważa, że jego praca to ciężki kawałek chleba, a na rynku muzycznym nie jest łatwo się utrzymać.

- Aby dostać pensję, która pozwoli nam się utrzymać, trzeba grać co najmniej 20 nocy w miesiącu. Wysokość stawek zależy od klubu. Weekendowe zarobki to około 100 złotych za godzinę grania. Dwukrotnie więcej można zarobić np. w Sylwestra - twierdzi didżej.

"Biznes dla ludzi" Od poniedziałku do piątku o godzinie 18 na na tenie TVN24 BIŚ.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane