• rozwiń

Temat: Biznes dla Ludzi

Jak przesunąć ratę kredytu? W "Biznesie dla ludzi" wyjaśnia Paweł Blajer

"Biznes dla Ludzi", cz.1 Odtwórz: "Biznes dla Ludzi", cz.1
Foto: Na "Biznes dla ludzi" zaprasza Paweł Blajer | Video: "Biznes dla Ludzi", cz.1

W dzisiejszym programie “Biznes dla ludzi” Paweł Blajer zastanowił się, jak przesunąć spłatę raty kredytu. To pytanie stało się szczególnie ważne w kontekście rosnącego kursu franka szwajcarskiego

Zwłaszcza dziś spłacający kredyt walutowy mogą zastanowić się, czy mogą przesunąć ratę i w jaki sposób to zrobić. O czym trzeba pamiętać, wybierając się do banku właśnie w tej sprawie?

Kilka rad

Ważną kwestią jest sprawdzenie umowy z bankiem, zanim przystąpimy do negocjacji. - W wielu bankach jest tak, że wakacje kredytowe, karencję w spłacie raty, bank gwarantuje nam w umowie

kredytowej czy w regulaminie. W wielu bankach już po roku terminowej spłaty przysługuje nam prawo zawieszenia 1, 3, 6 rat, różnie w każdym z banków - podkreślił Michał Krajkowski DK Notus.

Dobry start do rozmów to dobra historia kredytowa. - A tą budujemy sobie przez wcześniejszy okres [spłat], ale zdecydowanie łatwiej negocjować z bankiem jest osobom, które spłacały kredyt terminowo - zauważył ekspert.

Warto też działać z wyprzedzeniem. - Dobrze przez bank będzie postrzegane wcześniejsze informowanie o kłopotach. Jeśli do tej pory solidnie spłacaliśmy kredyt a już dziś wiemy, że w przyszłym miesiącu nie będziemy w stanie zapłacić raty w terminie, poinformujmy bank - powiedział Krajkowski.

Dodatkowym argumentem w rozmowie z bankiem może być możliwość wykazania dodatkowych dochodów. - Bank nasze dochody poznał w chwili udzielania kredytu. Mogły się one zmienić przez lata spłacania kredytu. Warto zatem przedstawić bankowi naszą aktualną sytuację - dodał.

“Biznes dla ludzi” w TVN24 Biznes i Świat od poniedziałku do piątku o 18.00.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane