• rozwiń
  • WIG20 2188.24 +0.40%
  • WIG30 2481.46 +0.42%
  • WIG 57863.03 +0.42%
  • sWIG80 11638.04 +0.42%
  • mWIG40 3734.43 +0.52%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Gospodarka

Pięć kroków, by zostać zwycięzcą. Skoncentruj się i zastosuj do rad

Jak osiągnąć sukces? 5 zasad Odtwórz: Jak osiągnąć sukces? 5 zasad
Foto: Shutterstok | Video: TVN24 BiS Foto: Jak osiągnąć sukces? | Video: Jak osiągnąć sukces? 5 zasad

Jakich zasad w życiu należy przestrzegać, aby osiągnąć sukces? Wyjaśniał Paweł Blajer w programie "Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat.

5 pomysłów na to, co robić, aby nam się udawało:

1. Czytać codziennie. Dlaczego to ważne? Bo dzięki regularnemu czytaniu np. gazet i książek dowiadujemy się więcej o otaczającym nas świecie. Czytanie jest ważne również dlatego, że mamy wiedzę pozwalającą zrozumieć procesy, które tworzą naszą rzeczywistość. Kiedy mamy wiedzę i informacje, aby je analizować, możemy osiągnąć więcej. 2. Być aktywnym fizycznie. Nawet jeśli będziemy czytać cały dzień, musimy poświęcić trochę czasu na aktywność fizyczną. Sprawi ona, że pozyskamy pozytywną energię do działania, a także pozwoli złapać dystans do otaczającego nas świata. Nic więc dziwnego, że właśnie w czasie aktywności fizycznej wielu wybitnych ludzi wpadało na swoje genialne pomysły. Ważne jest również to, aby aktywność fizyczna była regularna, uprawiana najlepiej codziennie.

3. Wyznaczać sobie cele. Bez wyznaczania kolejnych szczebli naszego rozwoju nie osiągniemy sukcesu. Należy krok po kroku zaplanować, co chcemy osiągnąć. Wtedy łatwiej będzie nam przeskakiwać na kolejne stopnie w górę, bo będziemy widzieli, że mamy za sobą już pewne sukcesy. To zwiększa motywację i daje siłę do pokonywania kolejnych przeszkód. Zasada jest prosta: nie przebiegniemy maratonu, jeśli nie będziemy regularnie trenować na mniejszych dystansach. Ważne jest również to, aby zakładać sobie realne cele. Nikt bowiem nie został np. prezesem banku w pół roku od zdania matury.

4. Być wdzięcznym. Sukces to nie tylko zasługa nas samych. Na naszej życiowej ścieżce zawsze znajdują się osoby, które nam pomogły, udzieliły dobrej rady czy pokazały właściwy kierunek. Kiedy pokonujemy kolejne szczeble naszej kariery i osiągamy wyznaczone cele, nie zapominamy o tych, których zostawiamy za sobą. Podziękujmy im za ich wkład w nasz sukces. To nie kosztuje wiele, a na pewno zwróci się z nawiązką.

5. Być skoncentrowanym. To kluczowy punkt. Jeżeli zakładamy sobie, że będziemy codziennie czytać, ćwiczyć i wyznaczymy sobie cele, to musimy być skoncentrowani na tym, aby nam się udało. Nie możemy odpuszczać ani z lenistwa robić sobie przerwy. W osiągnięciu sukcesu bowiem ważna jest również konsekwencja w działaniu.

Program "Biznes dla ludzi" od poniedziałku do piątku w TVN24 Biznes i Świat

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane