• rozwiń

Energa ma nowego prezesa

Prezydent: transformacja energetyczna tylko w sposób bezpieczny dla ludzi pracy Odtwórz: Prezydent: transformacja energetyczna tylko w sposób bezpieczny dla ludzi pracy
Prezydent: transformacja energetyczna tylko w sposób bezpieczny dla ludzi pracy "Źródło: tvn24"

Rada nadzorcza Energi podjęła uchwałę o powołaniu Jacka Golińskiego na nowego prezesa spółki - poinformowała w piątek Energa. Jak dodano, do zarządu firmy wybrano również Adriannę Sikorską.

Jak poinformowano w komunikacie giełdowym spółki w zarządzie Energi znajdują się: Jacek Goliński (prezes zarządu), Jacek Kościelniak (wiceprezes zarządu ds. finansowych), Grzegorz Ksepko (wiceprezes zarządu ds. korporacyjnych, Adrianna Sikorska (wiceprezes zarządu ds. komunikacji) oraz Dominik Wadecki (wiceprezes zarządu ds. operacyjnych).

Energa poinformowała ponadto, że Goliński obejmie swoją funkcję 17 grudnia.

Jacek Goliński od października był prezesem spółki Orlen Paliwa, od maja 2018 roku pełnił funkcję prezesa Inowrocławskich Kopalni Soli Solino, a wcześniej pracował w grupie kapitałowej Energa.

Fuzja

W ubiegły czwartek PKN Orlen ogłosił wezwanie na 100 proc. akcji Grupy Energa.

Koncern podkreślił, że planowana transakcja wpisuje się w jego strategię, która zakład budowę silnego multienergetycznego koncernu, w tym dalszy rozwój obszaru energetyki, także w obszarze źródeł odnawialnych.

Na początku tygodnia, Energa informowała, że zarząd spółki analizuje warunki wezwania oraz konsekwencje ekonomiczno-finansowe dla grupy.

Grupa Energa - jak informuje - jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 188 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane