• rozwiń

Temat: Gospodarka wg PiS

Handlarze nie tryskają optymizmem. Gorzej oceniają sytuację

Handlarze nie tryskają optymizmem. Gorzej oceniają sytuację
Foto: Shutterstock Foto: W handlu 31,4 proc. badanych przedsiębiorstw uznało ogólną kondycję swojego przedsiębiorstwa za dobrą

W III kwartale koniunktura w handlu uległa pogorszeniu, ale nadal oceniana jest lepiej niż przed rokiem - podał Instytut Rozwoju Gospodarczego (IRG) Szkoły Głównej Handlowej. Gorzej oceniana jest zmiana ogólnej sytuacji jak i kondycja finansowa firm, a także poziom zakupów od krajowych dostawców.

"W III kwartale 2016 roku koniunktura w handlu uległa pogorszeniu. Pomimo spadku, ogólny wskaźnik koniunktury utrzymał wartość dodatnią i był wyższy od poziomu odnotowanego przed rokiem oraz od średniej dla tego okresu z ostatnich 10 lat" - podał IRG.

Kondycja przedsiębiorstw

IRG podaje, że w ciągu kwartału zmniejszyły się salda odpowiedzi na pytania dotyczące: zmian ogólnej sytuacji oraz sytuacji finansowej przedsiębiorstw handlowych, jak również poziomu zakupów od dostawców krajowych.

"Towarzyszył temu również optymizm przedsiębiorców, którzy ocenili swoją ogólną kondycję jako dobrą - saldo odpowiedzi na to pytanie wyniosło +16,1 punktu" - napisano.

31,4 proc. badanych przedsiębiorstw uznało ogólną kondycję swojego przedsiębiorstwa za dobrą, 53,4 proc. ankietowanych za średnią, natomiast 15,3 proc. za słabą.

 

Zobacz rozmowę TVN24 BiS o kondycji polskiej gospodarki (12.08.2016):

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane