• rozwiń

Dojazd do granicy będzie łatwiejszy. Dzięki tej inwestycji drogowej

Dzień Grzeczności za Kierownicą. Sprawdź, co najbardziej denerwuje na drogach? Odtwórz: Dzień Grzeczności za Kierownicą. Sprawdź, co najbardziej denerwuje na drogach?
Dzień Grzeczności za Kierownicą. Sprawdź, co najbardziej denerwuje na drogach? "Źródło: TVN24 BiS"

Poprawa warunków i bezpieczeństwa ruchu drogowego na dojazdach do drogowego przejścia granicznego Korczowa oraz rozbudowa drogi krajowej numer 28 na odcinku Siepietnica - Trzcinica – realizację trasy przewidziano na lata: 2017-2018. Zadanie obejmuje odcinek drogi o długości 4,6 kilometrów.

Jeżeli chodzi o pierwszą inwestycję to zakres prac obejmuje system buforowania pojazdów ciężarowych oraz projektowanie urządzeń systemu zarządzania ruchem na odcinku autostrady A4 poprzedzającym przejście graniczne w Korczowej, a także na odcinku drogi krajowej numer 94.

Ułatwienia dla kierowców

Umożliwią one dynamiczną informację dla kierowców, dynamiczne wprowadzanie objazdu, automatyczne wykrywanie zdarzeń, monitorowanie warunków ruchu, warunków pogodowych, informację o czasie podróży, o ilości miejsc parkingowych, a także dozór wizyjny - poinformował w komunikacie resort infrastruktury i budownictwa.

Ministerstwo dodaje, że po zakończeniu inwestycji powstanie kompletny system zarządzania długością kolejki na przejściu granicznym w Korczowej, który docelowo będzie elementem Systemu Zarządzania Ruchem.

Zadanie obejmuje odcinek drogi o długości 4,6 kilometrów. Realizację przewidziano na lata: 2017-2018.

W przypadku prac na drodze krajowej numer 28 to ich zakres obejmuje: rozbudowę drogi wraz ze wzmocnieniem konstrukcji nawierzchni, przebudowę skrzyżowań z drogami podporządkowanymi, budowę brakujących chodników, w tym brakującego chodnika przy drodze w Bieczu, budowę zatok autobusowych, przebudowę i remont istniejących chodników, przebudowę i odtworzenie systemu odwodnienia, budowę urządzeń technicznych, budowę kanałów technologicznych.

Prace obejmują odcinek drogi o długości 15 kilometrów. Realizację przewidziano na lata 2017-2020.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane