• rozwiń

Temat: Forum w Krynicy 2017

Amerykańscy giganci ciągną nad Wisłę. "Ponad połowa ma tu już swoje inwestycje"

Amerykańscy giganci ciągną nad Wisłę. "Ponad połowa ma tu już swoje inwestycje"
Foto: Shutterstock Foto: Wartość amerykańskich inwestycji w Polsce wynosi ponad 40 miliardów dolarów

Biznesmeni z Polski, krajów Europy Środkowej i Stanów Zjednoczonych - to między innymi oni spotkali się w trakcie XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy. Zwłaszcza ci ostatni są coraz mocniej obecni nad Wisłą. Wartość amerykańskich inwestycji w naszym kraju wynosi bowiem ponad 40 miliardów dolarów. - Polska jest obecnie bardzo atrakcyjnym rynkiem dla amerykańskich inwestorów. Widzimy silny napływ wielu nowych projektów w wielu sektorach - mówi Tony Housh, prezes Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce. Materiał "Faktów" TVN.

- Z setki największych firm amerykańskich ponad połowa ma reprezentacje i swoje inwestycje w Polsce - zwraca uwagę John L. Armstrong, radca do spraw ekonomicznych Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce. - Nasze inwestycje liczą razem ponad 40 miliardów dolarów - dodaje.

Nieobecni od tego co usłyszą po Forum w Krynicy od swych biznesowych partnerów, mogą uzależniać decyzję, czy inwestować i kiedy. Prognozy są jednak optymistyczne.

- Polska jest obecnie bardzo atrakcyjnym rynkiem dla amerykańskich inwestorów. Widzimy silny napływ wielu nowych projektów, w wielu sektorach. Myślę, że aktualna pozytywna perspektywa gospodarcza z pewnością będzie napędzać ten trend - ocenia Tony Housh, prezes Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.

Nie zabrakło polityki

W Krynicy oprócz biznesu obecna była również polityka. Z prezydentami Gruzji i Macedonii spotkał się prezydent Andrzej Duda. W trakcie debaty podkreślał także jak wielką wartością jest nasze  członkostwo w Unii Europejskiej.

Powody do zadowolenia ma również premier Beata Szydło, która na południu Polski odebrała nagrodę Człowieka Roku.

Swoje pomysły zaprezentowali także przedstawiciele opozycji. Platforma Obywatelska przedstawiła projekty dotyczące między innymi zatrzymania osób starszych na rynku pracy, a politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego propozycję - nowego zielonego ładu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane