• rozwiń

Temat: Cyberbezpieczeństwo

Polska firma staje na nogi po ataku hakerów. "Odzyskaliśmy sprawność"

Wszystko, co wiemy o ataku hakerskim Petya Odtwórz: Wszystko, co wiemy o ataku hakerskim Petya
Wszystko, co wiemy o ataku hakerskim Petya "Źródło: TVN24 BiS"

Firma Inter Cars, czyli jeden z największych w Polsce dostawców części samochodowych, przywróciła sprawność systemu sprzedażowego. "To, co się wydarzyło, na długo pozostanie dla nas lekcją" - poinformował zarząd spółki.

"Po 3,5 dobach od awarii odzyskaliśmy podstawową sprawność operacyjną. We wszystkich 16 krajach grupy kapitałowej spółka Inter Cars prowadzi sprzedaż zarówno w lokalizacjach, jak i przez katalogi internetowe" - podaje zarząd Inter Cars w komunikacie opublikowanym na stronie firmy.

Ważna lekcja

Spółka poinformowała także, że aktualnie trwają prace zmierzające do przywrócenia pełnej funkcjonalności wszystkich systemów teleinformatycznych  Inter Cars S.A.

"To, co się wydarzyło, na długo pozostanie dla nas lekcją, z której będziemy wyciągali wnioski na przyszłość" - czytamy w komunikacie. Warto dodać, że firma poinformowała o sprawie polskie organy ścigania.

Atak hakerów

Systemy sprzedażowe firmy przestały działać w zeszłym tygodniu w wyniku międzynarodowego ataku hakerskiego. Dotknął on systemy komputerowe - m.in. na Ukrainie, w Danii, Wielkiej Brytanii i Holandii.

Szwajcarskie służby ds. cyberbezpieczeństwa podały, że za awarie systemów komputerowych odpowiedzialny jest wirus typu ransomware znany jako Petya.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane